בישראל מתים רבים בשנה שלאחר אירוע לב

רק שנה לאחר אירוע לב, אחוזים ניכרים מהחולים נפטרים
לאחרונה פורסם תוצאותיו של סקר שבדק את שיעור האנשים שנפטרים בשנה הראשונה לאחר אירוע לב, והנתונים מטרידים.
מסתבר שמעל לעשרה אחוז מאותם אנשים מתים, ונתון זה לא השתפר כבר עשור!
אני משוכנע שזה יכול להיות לגמרי אחרת!!

ציטוט מטריד מתוך המאמר (קישור למאמר מהעיתונות בתחתית הודעה זו):”לדברי ד”ר יעקובשוילי, לא ברור האם התמותה של החולים נובעת מבעיה לבבית או בעיה אחרת. “אם הסיבה היא קרדיולוגית, מדובר במחדל”. הוא מסביר, “פירושו של דבר שמשהו שאנחנו עושים הוא לא בסדר וייתכן שההנחיות יצטרכו להשתנות. ייתכן שהחולים אינם מקבלים טיפול נכון או מספיק, או שאינם מקפידים על ההנחיות לאחר השחרור ועל הטיפול התרופתי והשיקומי”.

לדבריו, חשוב מאוד להיצמד להמלצות במכתב השחרור. “אנחנו ממליצים להמשיך במעקב אחת ל-3 חודשים אצל קרדיולוג, מעקב רציף בצורה סדירה בבית אחר לחץ דם, בדיקת שומנים בדם כל 3 חודשים ולוודא עמידה ביעד של כל חולה, שמירה על רמות סוכר תקינות, ואורח חיים בריא שכולל תזונה מאוזנת, הימנעות מעישון ופעילות גופנית”

אני נעצב בשל כמה סיבות

1. הרופא ממליץ על “תזונה מאוזנת”. שמניסיוני זה אומר תזונה ישראלית די רגילה, המייצרת מחלות, כולל סתימות מיותרות בעורקים. ישנה תזונה שיכולה להביא לפתיחת עורקים סתומים, אך היא “נעלמת” מהשיח הרפואי השכיח.
2. שמעתי אין ספור פעמים מחולי לב שהגיעו אלי לטיפול, שהקרדיולוג המליץ להם לאחר התקף, צנתור או ניתוח “לחזור לחיים הרגילים כמו פעם, רק להקפיד על התרופות”. והרי אורח החיים שלפני האירוע, הוא-הוא זה שגרם לבעיה!
3. עדיין אין ברפואה השלטת התייחסות למה שמחקרים מראים שמשפיע באמת על הלב והבריאות בהקשר זה: הצורך במגע, אהבה, תחושת שייכות, אינטימיות, תחושת משמעות וכדומה. זה פשוט לא מוכר תרופות לצערי…

קישור למאמר מהתקשורת

אם אתם סובלים מבעיות קרדיווסקולריות או מסיכון לכאלו, יש מה לעשות. אני מזמין אתכם להצטרף אלי לסדנא חוויתית בה נעמיק את הידע אודות דרכי הטיפול הטבעיות, נתנסה, נחווה ויחד נצליח להוריד את השימוש בתרופות או את הסיכון לחלות.

בריאות ואושר
אופיר

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז