הרצאות

חלק מהחזון שלי הוא להנגיש מידע רפואי משמעותי לכל מי שרוצה לקבל אותו. אני מאמין במניעה כפתרון הטוב ביותר למרבית הבעיות שעלולות לסכן אותנו ו/או לגרום לנו סבל בחיים. אני מרצה שנים רבות בנושא בריאות, איכות חיים ורפואה בכנסים רפואיים בבתי חולים, בכנסים גדולים לקהל הרחב, לחברות וארגונים ולקבוצות עניין שונות.

הרצאות מאוד מומלצות לחברות וארגונים, ימי גיבוש והשתלמויות, רשויות מקומיות ויישובים במסגרת ארועי תרבות והעשרה. אופי ההרצאות מוגדר על פי דרישת המזמין, כך שהדגש יכול להיות יותר או פחות מחקרי, קולינארי, חווייתי, רגשי, סיפורי וכדומה. משך ההרצאות הינו כשעה וחצי, וישנה אפשרות להאריך או להעמיק לסדרת הרצאות. אתם מוזמנים לגלול מטה ולצפות בנושאי ההרצאות העיקריים שאני מציע.

לחצו כאן לצפייה בהרצאות מוקלטות מהעבר!

"האנשים הבריאים בעולם - ומה אנחנו יכולים ללמוד מהם"

מסע אקזוטי להכרות עם האוכלוסיות הבריאות ביותר בעולם אשר מאריכות חיים יותר מכל מקום אחר. התוודות אל נוף חייהם, הרגלי חייהם ובריאותם המופלאה נותנת הזדמנות נדירה להסתכל על תפיסת הבריאות שלנו מעיניים חדשות ומרעננות.המפגש יכיר לנו אנשים שבגיל מאה, ואף יותר מכך, נהנים מאיכות חיים מופלאה, עצמאיים וכמעט נטולי כל מחלה המוכרת לנו בעולם המודרני.דגש נרחב יינתן על המכנה המשותף לכל אותם “מצליחנים” ומשם נבין מה אנחנו,כאן בישראל, יכולים ללמוד מהם כשהמסר הוא ברור: כל אחד, בכל גיל, יכול לעשות הרבה דברים על מנת לשפר את איכות חייו ובריאותו או להוסיף שנים טובות לחייו.ההרצאה מלווה בסיפורים, ציטוטים וסרטוני וידיאו מהמפגשים שערכתי עם עשרות בני מאה בריאים בישראל, בסרדיניה וביפן, כמו גם עם החוקרים המובילים את התחום בעולם.

״כל הדרכים לשמירה על מוח בריא וחד מעל גיל 50״

תזונה, אורח חיים, בדיקות דם מתקדמות ותרופות טבעיות למוח בריא בתפקוד מיטבי.

כולנו רוצים לשמור על מוח צלול ותפקודים קוגניטיביים טובים במהלך השנים, ואולי אף לשפרם. בשונה מהעבר, אנו יודעים כיום שבכל גיל יש למוח אפשרות להתפתח ולייצר יכולות חדשות.

בהרצאה נסקור את עיקר הגורמים שעלולים לפגוע בתפקוד המוח, נלמד אילו בדיקות דם עשויות לכוון אותנו לטיפול יעיל, ומאילו תרופות כדאי לנו להיזהר. לאחר שנסקור את מגוון גורמי ההשפעה הקשורים לאורח החיים שלנו, נעמיק בהבנת עקרונות התזונה החשובים, תוספי תזונה יעילים (ומסוכנים), ומזונות מיוחדים שעשויים לשפר תפקוד קוגניטיבי.

ההרצאה מבוססת על ספרות מדעית-רפואית, ועל הידע שצברתי בהנעתם של שלושה מחקרים בתחום המוח שכעת בשלבים שונים של ביצוע.

חיזוק מערכת החיסון - עם ובלי קשר לקורונה

אפילו האדם המודרני חשוף למגיפות, וירוסים, חיידקים ושאר גורמים המאיימים על הבריאות ועל איכות החיים. מגפת הקורונה העלתה נושא זה למודעות, אך מעט מדי נאמר ונעשה על מנת לתת לאדם כלים יעילים לחיזוק מערכת החיסון. כשמערכת זו מאוזנת וחזקה, פוחת מאוד הסיכון של אדם לחלות בנגיפים המשתנים בקצב מהיר, וגם אם הגוף נחשף – היא מעלה את הסיכוי לעבור את החשיפה באופן קל ללא נזק.

במהלך ההרצאות יקבלו המאזינים שלל גדול של כלים מבוססי מדע, המסוגלים לחזק את מערכת החיסון. יינתנו המלצות בטוחות, טיפים ותרגילים שהוכחו במחקרים כתורמים למצב. נתייחס לאורח החיים במובן הרחב של המושג, למיקרוביום, לשינה, לנשימה, למזונות מיוחדים ואף יעשה סדר בין תוספי התזונה הטובים והבטוחים, לעומת המיותרים ואף המסוכנים.

הרצאה על מערכת חיסון

תזונה מצויינת לבריאות מצויינת

האם ניתן להגדיר מודל לתזונה ״מעולה״?

כיצד נראה תפריט מיטבי ואיך ניתן ליהנות ממנו בחיי היומיום?

במפגש/ים נבין תחילה על מה מתבססת תזונה מצויינת, ולאחר מכן נתעמק בהיבטים המעשיים שלה:

נערוך הכרות מעמיקה עם קבוצות המזון השונות. היתרונות של כל המזונות החשובים, וממה חלק מהאנשים צריכים להיזהר. כיצד לשלב בתפריט יותר מה״טובים״, וכיצד להכין את המזונות בצורה קלה וטעימה יותר. יוצגו ההיבטים השונים בבחירת ירקות, פירות, קטניות, אגוזים, דגנים, דגים, ביצים, אצות, פטריות, משקאות, עופות ובשר.

ינתנו מגוון רעיונות בריאים במיוחד לכל אחת מארוחות היום: בוקר, ״ביניים״, צהריים, אחר הצהריים, ערב, קינוחים. 

אכילה בשמחה

פרוביוטיקה וחיידקים במעי -טוב לי או רע לי?

תזונה, אורח חיים, תוספי תזונה ומזונות מיוחדים לחיזוק המיקרוביום.
מחקרים מהעשור האחרון העלו מאוד את המודעות בעולם המדעי, כמו גם לקהל הרחב, את החשיבות העצומה שיש לפלורת חיידקים מעי בריאה ומתפקדת. מחקרים פורצי דרך, כמו גם כמה חברות הייטק ומדע, מתחילים לחשוף כיום את השפעה המיקרוביום לא רק על מערכת העיכול, אלא גם על משקל הגוף, איזון הסוכר, מערכת החיסון ואף תפקוד המוח ומצב הרוח!
בהרצאה נלמד על פרוביוטיקה ועל פרה-ביוטיקה. נבין אילו בחירות יומיומיות עלולות לפגוע במיקרוביום, לעומת אלה שמועילות. נכיר מזונות פשוטים ומיוחדים שיכולים לחזק את פלורת המעי, ונדון גם ביתרונות והחסרונות של תוספי תזונה פופולרים המכונים פרוביוטיקה.

הצראה פרוביוטיקה מיקרוביום

עצמות בריאות

תזונה, אורח חיים, תוספי תזונה ומזונות מיוחדים לעצמות חזקות ובריאות.
אוסטיאופורוזיס הוא שמה של המחלה שמתבטאת בעצמות לא בריאות הנוטות להיפגע ואף להישבר. רבים לא יודעים שזו אחת הבעיות השכיחות בגיל המבוגר, ואף סיבה משמעותית למוגבלות, נכות ואפילו מוות!
בהרצאה נבין כיצד לשמור ואף לחזק את העצמות. אילו הרגלים יומיומיים יכולים לעזור, ואיזו תזונה היא הטובה ביותר. נשמע על תוספי התזונה היעילים באמת (רמז, לא מדובר בסידן), ואלה עלולים להזיק. נשמע על מזונות שעלולים לפגוע בספיגת המינרלים החשובים לעצמות, ואף להעלות את רמת החומציות שפוגעת בהן, וכמובן בעיקר על המזונות המומלצים ביותר לחיזוק העצמות.

"הכל על הלב – מסע ללב בריא ורגוע יותר"

ידע יכול למנוע מחלות, להציל חיים ולעזור לחולים לשפר את בריאותם! 

כל מי שבריאות ליבו חשובה לו יכול ללמוד כיצד ניתן להפחית משמעותית את הסיכון לחלות במחלה, אילו בדיקות מוקדמות ניתן לעשות כדי להעריך את הסיכון ללב (גם אלה שהרופא לא יספר לך עליהן) וכיצד ניתן לשפר את מצבו של מי שכבר לקה בליבו.

הגורמים המעלים את הסיכון לבעיה זאת אינם במודעות של מרבית האנשים, ומקורם במגוון בחירות שאדם עושה בחייו בתחום התזונה, התנועה, ההתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים

במפגש יועבר ידע שצברתי מתוך חמש שנות עבודה במרכזי שיקום לב, סדנאות לפתיחת עורקים סתומים בשיטת ד״ר דין אורניש שהועברו בבי״ח ״אסף הרופא״, וכמובן ידע וניסיון מטיפול אישי באלפי אנשים המתמודדים עם מחלות לב וגורמי הסיכון שלהם במהלך ה- 20 שנים האחרונות.

בית המרקחת בגינה ובשוק

לבעיות רפואיות נפוצות ישנם מגוון רב של טיפולים שניתן למצוא בגינת הירק, בשוק או בקלות בחנות הטבע.
במהלך ההרצאה נשמע על טיפים יעילים להקלה על כאבי ראש, צרבת, עצירות, נפיחות, פטריות בעור ועוד הרבה.
בין כיצד ניתן להיעזר באמת בשום, רוזמרין, שמן אקליפטוס, זרעי שומר ועוד רבים.

זו הזדמנות ללמוד מה באמת עובד מתוך “תרופות הסבתא” המוכרות יותר, ומוכרות פחות, ולקבל כלים יעילים מרפואת צמחי המרפא מודרנית.
כל משתתף ירכוש כלים שיוכלו לגרום לו להרגיש טוב יותר, ולהזדקק פחות לטיפולים כימיים הכרוחים בסיכון לתופעות לוואי.

מתחים ורגשות לא בריאים

מתח, לחץ, עוינות, דכאון, חרדה ובדידות הם מגורמי התחלואה, המוות והסבל המובילים בעולם המערבי. רבים לא מודעים עד כמה מצבים אלה מסכנים את הלב, המוח ואיברים רבים נוספים בגוף.

בהרצאה נכיר את תגובת הגוף למתח, ואת ההבדל האפשרי בין “מתח מזיק” ל”מתח בריא”. המאזינים יקבלו שלל רב מאוד של כלים מעשיים, שיכולים להגן על הגוף מפני הנזקים העצומים שעלולים להיגרם מהתמודדות לא יעילה עם מתח ורגשות לא בריאים. ישנם פתרונות יעילים!

ההרצאה תלווה בטעימות של תרגול נשימות, דמיון מודרך ועוד. ניתן להציג בהרצאה מגוון רחב של מחקרים, או רק כמה מחקרים משמעותיים – על פי רצון מזמין ההרצאה

רוצה להזמין הרצאה של אופיר לארגון שלך? מלא את הטופס ונחזור אליך!