מה דעתך על חיסונים? האם אתה ממליץ על חיסון ילדים כפי שמומלץ בבתי החולים בארץ?

שאלת יעילות, כדאיות ובטיחות החיסונים הינה שאלה קשה וחשובה.

תשובתי הפשוטה היא ״אני לא יודע״. ולפני שאענה ביתר הרחבה, אני מבקש להסביר מדוע. הסיבה היא כי ישנו הרבה מידע סותר כשמצד אחד רוב מכריע של הרופאים תומך בחיסונים, ומצד שני קשה לסמוך על מחקרים שמאחוריהם אינטרס כלכלי חזק, וקשה להתעלם מדעותיהם ומהנתונים שמספר רופאים ואנשי מדע מציגים ״כנגד״ הדיעה הרווחת. בנוסף, פגשתי ושמעתי הרבה אנשים שטוענים שילדיהם נפגעו מחיסונים. כך שהמצב מורכב, ומאוד קשה להבין היכן נמצאת האמת.

התשובה המורכבת יותר היא שאני חושש מאוד שמרבית החיסונים הניתנים כעת בארץ ניתנים בגיל מוקדם מדי, וחלקם אף מיותרים. כשאני אומר שהם ״מיותרים״ הכוונה היא שהם ניתנים למחלות שאינן מסכנות חיים או את איכות החיים לטווח הארוך. להיפך, חלק ממחלות הילדות עוזרות לגוף לפתח את מנגוני החיסון העצמאיים. מצד שני, ישנם מספר חיסונים מאוד חשובים שלפי הסטטיסטיקה המפורסמת מצילים חיים ומונעים נכות ופגיעות ארוכות טווח.

את הטיעונים בעד החיסונים ניתן לקרוא במקומות רבים במשרד הבריאות ובגופי הבריאות המובילים במדינה.

כמה מהטיעונים החזקים ״נגד״ החיסונים, ניתן לקרוא במספר מאמרים מנומקים ומגובים בעובדות רבות שכתב ד״ר גיל יוסף שחר – רופא קונבנציונאלי אמיץ שלא מפחד לצאת נגד הזרם…

בקישור זה מציג ד״ר שחר הרצאה חריפה ובוטה במהלכה המרצה חושף את הבעיות המדעיות הרבות שישנן בהמלצות הגורפות על חלק מחיסונים.

בקישורים הבאים ניתן לקרוא את מאמריו של ד״ר גיל יוסף שחר על ״חיסונים ללא צנזורה״: מאמר ראשון, מאמר שני, מאמר שלישי.

 

מאחל בריאות ובחירה נכונה לכולם…

אופיר

 

 

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז