האם נעשים בארץ אלפי צנתורים וניתוחי מעקפים מיותרים ללב?

תוצאות מחקר חדש שמוסברות במאמר שבקישור, מעלות שוב את סימן השאלה לגבי יעילות התערבויות פולשניות לטיפול במחלות לב – טרשת עורקים.

הנתונים העולים מהמחקר מצביעים על כך שמי שעובר צנתור או ניתוח מעקפים, אינו מפחית את הסיכון לעבור התקף לב, ואינו מאריך את חייו יחסית למי ש״רק״ נוטל תרופות. במאמר ניתן לקרוא התייחסויות של קרדיולוגים בארץ, חלקם מצביעים על כך שפרוצדורות אלה כן משפרות איכות חיים לחולים מסויימים ועל כן יש להן מקום ותועלת.

מה שעולם הקרדיולוגיה ״מקפיד״ להתעלם ממנו, היא העובדה שהוכחה כבר במספר מחקרים חשובים, שניתן לעצור את מחלת הלב וטרשת העורקים, ואפילו לפתוח עורקים שכבר נסתמו בדרך ללב (או למוח ולאיברים אחרים). הדרך היא הטמעה ותמדה באורח חיים מאוד בריא, המתחיל בפעילות גופנית טובה וקבועה, ממשיך בתרגול מתמיד של שיטות הרפייה, ומעמיק באופן מיוחד בתזונה טבעית ומאוד-מאוד מוקפדת. לא מדובר רק בלאכול יותר ירקות ופירות ופחות ״בשר ושומנים״. מרבית הסובלים מסתימות עורקים צריכים להבין שיש להם סיכוי להמנע מהסבל ומהסיכונים הכרוכים בטיפולים פולשניים ובתרופות, על ידי הנאה ממהפך בתזונה שחלק מתופעות הלוואי שלו במקרים רבים הן הפחתת הצורך בתרופות, ירידה במשקל ועלייה כוללת באיכות החיים.

באתר זה ניתן למצוא עוד מידע חשוב על מחלות לב וטרשת עורקים מכאן.

ליוויתי חולי לב רבים בדרך זו, ואשמח להמשיך לעזור לכל מי שיש לו/ה מוטיבציה לקחת אחריות על הבריאות, וליהנות יותר מהחיים.

 

בריאות לרוב,

אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז