האם מונוסודיום גלוטומט מזיק לבריאות?

במשך עשרות שנים התקבע בתודעה הציבורית פחד בריאותי מאכילת מזון שנוסף אליו מונוסודיום גלוטמט. אבל האם באמת מונוסודיום גלוטמט פוגע בבריאות? ומה זה בכלל מונוסודיום גלוטומט?

 

מה זה מונוסודיום גלוטמט?

מונוסודיום גלוטומת הינו חומר שנוצר מחיבור של מלח (מונו-סודיום) והחומצה האמינית גלוטומט (חומצה אמינית שגם הגוף יודע לייצר). מונוסודיום גלוטמט לעיתים נקרא פשוט מונוסודיום או בקיצור באנגלית MSG.

החומר המשמש כיום כתוסף טעם לאוכל, בעיקר מאחר והוא מאדיר טעמים של אוכל, מוסיף מליחות וגם את הטעם האוממי שרבים מכירים, מוכירים ואוהבים. מונוסודיום גלוטומט הוא כנראה תוסף המזון הנפוץ ביותר בעולם, למרות שהוא מוכר בעיקר מעולם המזון הסיני. ישנם גם מזונות בריאים המכילים באופן טבעי את חומצת הגלוטומט, וגם את המלח, אבל למיטב הבנתי – שום מזון בעולם לא מכיל באופן טבעי את השילוב הקיים בתוסף המזון שהוא חיבור בסביבה יבשה של מונו-סודיום, יחד עם גלוטומת.

כשהמונוסודיום גלוטומט בה במגע עם מים (כמו בגוף שלנו), הוא מתפרק לשני חומרי היסוד שלו: מלח יוני, וחומצת האמינו גלוטומט.

עוד פרטים על מונוסודיום גלוטומת בסרטון הקצר והחביב שכאן בהמשך.

 

האם מונוסודיום גלוטומט עלול לפגוע בבריאות?

למיטב הידע, ההבנה והנסיון שיש ברשותי כעת, הבעיה עם אכילת מונוסודיום גלוטמט עלולה להיות משני כיוונים בלבד:

  1. רגישות אישית לחומר. ישנם אנשים שאוכלים אוכל עם כמות (לא קטנה) של מונוסודיום גלוטמת, ומגיבים בחום, גרד, כאבי ראש ועוד סימפטומים לא נעימים. מדובר בתגובה אלרגית בעיקרה, ועל כן רלוונטית לקבוצה יחסית קטנה של אנשים.
  2. כמות רבה מדי של מונוסודיום גלוטומט. אנשים שאוכלים יותר מדי מזון עשיר במונוסודיום גלוטומט עלולים לסבול או מעודף המלח, או מעודף אותה חומצה אמינית. עלינו לזכור שחומצות אמינו מתחרות אחת בשנייה בתוך הגוף שלנו, ובמקרה של גלוטומט – גם במוח שלנו. ברגע שמוסיפים למשך תקופה ארוכה מדי, כמות גדולה מדי של חומצה אמינית אחת, עלולים להיווצר בעיות בריאות מגוונות.

 

מה המחקר אומר לגבי השפעת מונוסודיום גלוטומט על בריאות?

המחקרים לגבי השפעת מונוסודיום גלוטומט על הבריאות אינם חד משמעיים. מרבית המחקרים שהראו שעלולה להיות בעיה עם מונוסודיום גלוטומט נעשו על בעלי חיים, או בבני אדם עם כמויות די גדולות של החומר. אומנם לא עשיתי עבודת דוקטורט על הנושא, אבל מהמחקרים אותם קראתי עולה כמרביתם שנעשו בצורה טובה – לא נמצאה בעיה רפואית (פרט לאותם אנשים רגישים).

סקירה מחקרים די חריגה לרעה שבקישור זה, היא אחת הסיבות בגללה עדיין יש חשש מפני אכילה מוגברת ומפורזת של מונוסודיום גלוטומט.

יחד עם זה, כמו בסקירת המחקרים הזו, ניתן לראות שישנם מחקרים המצביעים על השפעה שלילית אפשרית של מונוסודיום גלוטומט על כאבי ראש למשל, אבל לא בצורה מובהקת בצורה מספקת. וכך גם קיימת אי בהירות לגבי אסטמה.

מקבץ לא רע של מחקרים ניתן לקרוא בעברית במאמר הבא. בין השאר ניתן לקרוא שם על קשר אפשרי בין מונוסודיום גלוטומט לפעילות עצבית במוח – עם ובלי קשר להפרעות קשב וריכוז.

בטקסט-בוק הנטורופתי (2020) מופיע המונוסודיום גלוטמת כחומר בעל פוטנציאל נזק לשתי בעיות בריאות עיקריות: מיגרנות ופיברומיאלגיה.

 

מה השורה התחתונה לגבי מונוסודיום גלוטומט?

להבנתי כיום, עדיף להמנע משימוש יומיומי במונוסודיום גלוטומט, בעיקר מאחר שמדובר במרכיב מתועש ולא טבעי, שמיועד בעיקר להגביר טעמים, תיאבון ואכילת יתר. בנוסף, מספר קטן של מחקרים הצביעו בעבר על פגיעה אפשרית בבריאות, ונושא זה לא נשלל עדיין באופן ודאי מבחינה מחקרית.

 

בסרטון הבא 11 דקות קלילות של הסבר חביב ואופטימי בגובה העיניים לגבי מה זה מונוסודיום גלוטומט, והשפעתו האפשריות על הבריאות.

 

 

 

והעיקר שיהיה לנו טעים וגם בריא!

אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז