האם בטוח לאכול פטריות טריות?

רבים חוששים לאכול פטריות טריות מסיבות שונות. החשש שאני מכיר נובע מהרמות הגבוהות של ״רעלן״ בשם אגאריטין שעלול להיות מסרטן. החשש מההשפעה מעודדת הסרטן נובעת ממחקרים שנעשו בעבר עם עכברים.

 

כיצד ניתן להפחית את כמות האגאריטין בפטריות?

על מנת להפחית את כמות הרעלן בפטריות, יש כמובן להכין אותם בדרך כלשהי. בסרטון שמופיע בסוף הפוסט מוצגים נתונים באשר היעילות של כל שיטות הכנת הפטריות שנבדקו.

שימו לב שכאשר מבשלים פטריות במים, מרבית הרעלן עובר למים…

ואומנם חימום במיקרו נראה כיעיל ביותר לעניין זה, אבל להכנת מזון במיקרוגל עלולים להיות חסרונות אחרים.

 

האם אכילת פטריות טריות עלולה לפגוע בבריאות של בני אדם?

כפי שמסתבר פעמים רבות, מה שמזיק לעכברים, לא תמיד מזיק לבני אדם… במחקרים הראשונים בהם בדקו את ההשפעה המסרטנת של אכילת פטריות טריות על בני אדם, לא נמצאה השפעה מזיקה. התייחסות מדעית נוספת לעניין בטיחות אגריטין עבור בני אדם ניתן לקרוא כאן.

בנוסף לזה, כדאי לזכור כי במדינה הבריאה בעולם – יפן – נהוג לאכול הרבה מאוד פטריות מסוגים ובצורות שונות. לרוב באופן מבושל…

מצד שני, כן ישנו תיעוד לתגובה בריאותית מאוד לא נעימה לאנשים רגישים שאוכלים פטריות שיטאקה טריות. וזה נובע מרגישות לחומר אחר בפטריה. התגובה עלולה להתרחש רק שבוע או יותר לאחר האכילה, והביטוי שלה הוא כתמים אדומים גדולים על העור הנראים כמו ״הצלפת שוט״. ממש כך. ניתן לראות דוגמאות לכך בסוף הסרטון.

ואל לנו לשכוח שכל הרשום כאן מתייחס לאכילת פטריות מאכל בטוחות, שגדלו או גודלו ללא חשיפה לעובשים או חומרים אחרים ש״נצמדו״ אל הפטריות ועלולים להזיק לבריאות.

 

להלן הסרטון הקצר של ד״ר גרגר עם נתונים נוספים לגבי בטיחות אכילת פטריות טריות.

כרגיל, ניתן להגדיר ״כתוביות״, ואז לבחור ״עברית״ לצפייה בתרגום.

 

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת

 

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז