במה תה שומר יכול להועיל לבריאות?

חליטות תה שומר אכן יכולות להועיל במספר מצבים, ולא רק במערכת העיכול או בתפוקת החלב.

אך ראשית, חשוב לדעת שהשימוש הבטוח הוא על ידי שתיית חליטות של זרעי שומר. שימוש בתמציות שומר או בריכוזים גבוהים של שומר עלול לא להתאים לחלק מהאנשים במצבי בריאות שונים.

 

בתמונה: זרעי שומר ותה מזרעי שומר

חליטת תה שומר

 

לאילו מצבי בריאות חליטת שומר יכולה להועיל?

  1. התועלת המוכרת יותר היא כמובן הקלה על העיכול והפחתת גזים ונפיחויות. לא רק לתינוקות עם קוליק, גם למבוגרים. באופן כללי, לזרעי השומר השפעה נוגדת עווית, מה שתורם גם למערכת העיכול. מספר עדויות מצביעות על תרומת תה זרעי השומר למתמודדים עם תסמונת המעי הרגיש.
  2. עידוד ייצור חלב אם. נראה שתרופה מסורתית זו עדיין לא זוכה לתמיכה מדעית מרשימה. יחד עם זה, מצטבר ניסיון קליני רב שנים התומך בשימוש זה. יש לדעת שלשומר יש אכן השפעה המאזנת/מקדמת רמות הורמונים נשיים כמו אסטרוגן, דבר שעשוי להיות מיטיב במקרים אלה, אבל דורש זהירות במצבים אחרים. בשורה התחתונה, יש הגיון לנסות להיעזר בחליטות זרעי השומר במצבים של מיעוט חלב אם, ובמקביל כמובן להיעזר בליווי מקצועי.
  3. כיוון טיפולי נוסף הזוכה ליותר גיבוי מדעי הוא הקלה על כאבי מחזור (ווסת). בסוף 2020 אף פורסם מאמר מדעי הסוקר את כל המחקרים שנעשו בנושא ומציגים תוצאות מאוד מעודדות לטיפול פשוט וזול, לבעיה כואבת… המגבלות המדעיות ממחקרים אלה כוללים בין השאר שרובם ככולם נעשו באיראן, רובם נעשו עם תמציות שומר ולא רק החליטה הרגילה, ודיווח תופעות הלוואי האפשריות לוקה בחסר. טיפול טבעי פשוט נוסף לכאבי מחזור עשוי להיות ג׳ינג׳ר.

 

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז