תזונה וסרטן – אלכוהול, חלב, בשר ועוד ממצאים חשובים

שמחתי לראות שיש בארץ ״ארגון רופאים לתזונה״. לא שהצלחתי למצוא את רשימת הרופאים שחברים בארגון הזה, אולם עצם קיום הארגון הזה הינו דבר מעודד. אותו ארגון פרסם סיכום ממצאים והמלצות בכל הנוגע לתזונה וסיכון לסוגי סרטן שונים. מתוך כל המידע שרובו לא יפתיע את אלה הבקיאים בתזונה, חשוב להבנתי להדגיש את מה שרשום שם לגבי אלכוהול, בשר ומוצרי חלב והשפעתם על סיכון לסרטן.

רגע לפני שאתייחס לסוגיות המעט מורכבות של אלכוהול, חלב, בשר וסרטן, מוצגת כאן תמונת מסך מהאתר של ארגון הרופאים. כשנכנסים לאתר ניתן ללחוץ על כל כותרת על מנת לקבל הרחבה.

השפעת מרכיבי תזונה על מחת הסרטן

סיכום המסקנות לגבי צריכת אלכוהול וסרטן

כך מסכמים בארגון הרופאים לתזונה לגבי הקשר בין אלכוהול וסרטן: ״צריכת אלכוהול היא הגורם השלישי בחשיבותו בסיכון לסרטן אחרי עישון והשמנה. אלכוהול קשור לפחות לשבעה סוגי סרטן ברמות שונות של ודאות ביניהם: פה, לוע, ושט, קיבה, כבד, שד ומעי גס.״

גם באתר שלי כתבתי כמה פעמים על מחקרים ועדויות הקושרות בין שתיית אלכוהול, אפילו מתונה, ועלייה בסיכון לסרטן ותמותה מוקדמת. אבל כל זה נראה כאילו ״מתגמד״ לעומת אין סוף רופאים, חסרי השכלה בתזונה, הממליצים ללא בלבול לאנשים לשתות אלכוהול בשביל ״בריאות הלב״. ומה לגבי הפרדוקס הצרפתי? כל מי שבענייני מדע ותזונה יודע שהוא מת מזמן (ובעצם אף פעם לא היה קיים).

 

סיכום ההמלצות לגבי מוצרי חלב וסרטן

בנושא מוצרי חלב (וסידן) הראיות סותרות. מצד אחד, ישנן עדויות כי אכילה של מוצרי חלב מפחיתה אולי סיכון לסרטן המעי הגס ואולי אף סרטן השד. מצד שני, מעלה את סיכון לסרטן הערמונית וכנראה גם סוגי סרטן נוספים.

לגבי ההצהרה של ארגון רופאים זה בעניין סרטן השד אני מאוד מופתע. הם כנראה לא קראו את המחקר הזה המראה על עלייה של 30% בסרטן השד כתוצאה מאכילת חלב. הם גם כנראה פיספסו את המחקר הזה שיצא מבית היוצר של אוקספורד ובו עקבו אחרי כ 50,000 נשים ושוב ראו קשר רע בין חלב לסרטן השד.  ונראה שהם גם לא הקשיבו לפודקאסט הבא מבית היוצר של ״ארגון רופאים למען רפואה אחראית״ מארה״ב, המציג את הנתונים הרבים הקושרים מוצרי חלב לשכיחות גבוהה יותר של סרטן השד. 

 

סיכום ההמלצות לגבי אכילת בשר וסיכון לסרטן

ארגון הרופאים הישראלי מצטט כמה ארגונים מהעולם הממליצים להמנע ככל הניתן מבשר מעובד. כשרושמים ״בשר מעובד״ הכוונה היא לבשר אדום או בשר עוף שעבר עיבוד כגון תוספת ניטריטים, עישון, המלחה, התססה וכל תהליך אחר לשיפור טעם, מרקם או שימור. הכוונה למוצרים כגון נקניקים, נקניקיות, פסטרמה ובייקון.

בנוסף, ממליץ הארגון להפחית משמעותית באכילת בשר אדום. בבשר אדום הכוונה לבשר בקר, כבש, חזיר וכל יונק אחר.

ושימו לב לציטוט הבא מתוך ההצהרה של ארגון הרופאים הישראלי לתזונה: ״…נכון להיום לא ידוע האם יש סף שמתחתיו צריכת מזונות אלו בטוחה

 

בריאות לרוב,

אופיר פגול, נטורופת

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז