מאמר: ״החלבון מזיק המון״

אחת מהדעות הקדומות החזקות ביותר המושרשות בתודעת התזונה הבריאה מזה עשרות שנים קשורה לחלבונים. ישנו ממש פחד עמוק מחוסר חלבון, ותמיד אנשים מוטרדים שיחסר להם חלבון בתזונה.
האמת היא, למיטב ידיעתי, הפוכה לגמרי. קשה מאוד להגיע לחוסר חלבון. חלבון באמת חסר רק בדיאטות מאוד קיצוניות ולא מאוזנות או אצל אנשים המתמודדים עם רעב ומחסור (ואז חסר להם המון דברים, לא רק חלבון).בעקבות ספר חדש שיצא בשם ״ מיתוס החלבון ״ הופיעה גם כתבה חביבה על הרופא שכתב את הספר , ותהליך ״ההתעוררות״ שעבר על מנת לפקוח את עיניו לנושא. מוזמנים לקרוא עוד מהקישורים המצורפים.

ראו גם ״ עודף חלבון מזיק ״

שלא נדע מחסור
בריאות ואושר
אופיר פוגל, נטורופת

איפה אפשר למצוא מידע אמין לגבי צריכת החלבון המומלצת לספורטאים?
שאלה מצויינת…
במהלך 16 שנות עבודתי, טרם ראיתי מחקר אמין המעיד שספורטאים צריכים לאכול יותר חלבון מאנשים אחרים. והיו לי עשרות סטודנטיות שהיו גם מאמנות כושר, וכל פעם שהעלו את עניין כמות החלבון הדרושה, ביקשתי מהם מאמרים רפואיים – ולא ראיתי שום דבר אמין ששווה התייחסות רצינית.בטקסט בוק (text-book) לתזונה, בפרק המתייחס לתזונת ספורטאים, מעלים את האפשרות שבמקום כמות החלבון הרגילה המומלצת המחושבת כך: 0.8 גרם חלבון לכל 1 ק״ג משקל גוף, יתכן וספורטאים זקוקים ל 1 גרם חלבון על כל 1 ק״ג משקל גוף.אם מישהו מכיר מאמר מדעי ראוי בעניין זה, אשמח מאוד לקרוא, ללמוד ולשנות את המלצותיי בהתאם אם יידרש. אשמח גם לאכול את הכובע אם צריך…

בריאות ואושר,
אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז