אוכמניות בישראל – חדשות טובות!

שמחתי מאוד לקרוא את המאמר הבא המתאר את חדירת האוכמניות לשוק הישראלי בשנים האחרונות.

מסתבר שיבוא האוכמניות גדל פי 6 בשנה האחרונה, ואף הייצור המקומי במגמת עליה משמחת מאוד! מיד אסביר מדוע יש כאן גם ״אליה ואולי קוץ בה״, אבל תחילה נמשיך בחדשות הטובות.

אוכמניות תוצרת ישראל

מדוע שפע אוכמניות כל כך בריא ומשמח?

  1. האטרקטיביות של האוכמניות בארץ היא, להבנתי, עוד סמממן מאוד מוצלח למהפיכת התזונה הטבעית הבריאה. כותבי המאמר רושמים אולי בזלזול ״אוכמניות כטרנד בריאותי״, אבל אני חושב שזה לא טרנד. זו מגמה שרק מעצימה, ומסיבות טובות מאוד.
  2. לאוכמניות תועלת בריאותית רבה, בעיקר בשל תכולת רבה מאוד של נוגדי חימצון, השפעה אנטידלקתית מתונה, ועוד בשל היותם פרי עם אינדקס גליקמי נמוך יחסית. התועלות של אוכמניות נבדקו במחקרים רבים, בין השאר לנושאים אלה: אוכמניות ובריאות הלב, אוכמניות ובריאות המוח ועוד.
  3. הגדלת היצע האוכמניות מביא כמובן להורדת המחירים. ניתן לעיתים למצוא אותם בעלות של 12 ש״ח לאריזה (עדיין לא זול יחסית לכמות, אבל שווה). אגב, זול יותר ובריא לא פחות לרכוש אוכמניות קפואות. ניתן לעשות זאת גם בכמויות גדולות.
  4. אוכמניות זה מאכל בריא, טעים ויפה!

 

אוכמניות בריאות בישראל – עליה וקוץ בה?

מסתבר כמובן שמרבית האוכמניות בארץ מקורן ביבוא (ארגנטינה וצ׳ילה בעיקר). הבעיה היא שמשרד החקלאות הישראלי מכריח את היבואן לדאוג שאוכמניות אלה יעברו טיפול בגז בשם מתיל ברומיד בשביל לחטא את האוכמניות. הבעיה בגז הזה היא שהוא פוגע באוזון, והשפעתו על הבריאות אינה ברורה מספיק. במאמר המקצועי שבקישור מתייחסים לנושא יותר לעומק. יש לשים לב שעיקר השימוש הבעייתי בחומר קשורה לחיטוי הקרקע ו/או מגע ישיר עם החומר. היבואנים טוענים ששימוש בחומר חיטוי זה בארץ גידול האוכמניות, גורמת לכך שעד שאלה מגיעים לארץ – כל הגז התאדה ונעלם. הלוואי והייתי יכול לדעת האם זה נכון…

 

באתר מגוון מתכונים בריאים עם אוכמניות, הינה כמה לדוגמא:

 

בספר השני שלי רשמתי את המושג שלדעתי כל כך חשוב ויעיל על מנת לבחור נכון ירקות ופירות:

THE DARKER – THE BETTER!

 

אז הינה עוד רמז מדוע האומכניות כל כך בריאות!

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת

 

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז