אודות אופיר פוגל

תוכן העניינים

בקצרה

שמי אופיר פוגל ואני נטורופת בהכשרתי ועיסוקי. אני מטפל, מרצה, חוקר, סופר ומעביר סדנאות בארץ ובחו״ל.
עיקר עשייתי בטיפולים אישיים, בסדנאות ובהרצאות בריאות. כתבתי שני ספרים. מרצה ב״קמפוס ברושים״ אוניברסיטת ת״א. הכנתי קורס מקוון למצויינות בבריאות. יזמתי והובלתי עם שותפים נהדרים מחקר רפואי אחד בו אני מאוד גאה, ויש לי חלק בעבר ובהווה בעוד מספר מחקרים ספורים.
כשאין מגיפה עולמית, אני מוביל מסעות למידה וחוויה אל האנשים הבריאים בעולם בסרדיניה וביפן.
קישורים נוספים:
מזמין להירשם כאן לקבלת עדכונים שוטפים לשיפור איכות החיים והבריאות: 3 מאמרים קצרים, עדכונים וטיפים, יחד עם 3 מתכוני בריאות נשלחים פעם בשבוע אל תיבת הדוא״ל.
אנשים שזכיתי להכיר וללמוד מהם: ד״ר דני קרת, פרופ׳ רפי קרסו, ד״ר שי אפרתי, פרופ׳ יעקב רז, ד״ר מיכאל גרגר, פרופ׳ ג׳יאנני פס, פרופ׳ מאקוטו סוזוקי.
 
עם ד"ר מיכאל גרגר
עם מנהלי מכון הבריאות היפוקרטס, מיאמי, ארה"ב

רקע אישי והכשרה

אני רואה עצמי כ״סטודנט נצחי״ שלומד כל העת. בשבוע ממוצע לפחות 3 שעות מוקדשות לקריאת מאמרים ומחקרים. השתתפות בכנסים ולמידה מהרצאות טובות הם חלק מבסיס הידע המתעדכן שלי כל העת.

מחלות לב, לחץ דם, סוכרת, כולסטרול

האנשים הבריאים בעולם- אריכות חיים מוצלחת

 

עם פרופסור סוזוקי מאקוטו, אוקינאווה, יפן
עם פרופסור ג'אני פס, סרדיניה, איטליה

בריאות המוח: זיכרון, דמנציה, אלצהיימר

בשנת 2016 החלטתי להעמיק את הידע והעשייה בתחום בריאות המוח, כשהבנתי שדמנציה ואלצהיימר הופכות להיות המגפה הבאה. בעוד שלרפואה הקונבנציונאלית אין כמעט דבר להציע לאנשים אלה, הסיבות למחלות מוח אלה נעוצות עמוק בתוך העשייה והידע הנטורופתי: טרשת עורקים (סתימות עורקים), דלקת כרונית, בעיות סוכר, חסרים תזונתיים, עומס חמצוני, חוסר שינה, תנועה, שמש ועוד.
בעת כתיבת שורות אלה אני מוביל עם שותפים שונים שלושה מחקרים קליניים בתחום. המחקרים מיועדים לבדוק את יעילות הדרכים הטבעיות השונות לעזור לאנשים בתחילת דמנציה. חלק מהמחקרים מתעמקים בתזונה, חלק במזונות מיוחדים שיכולים לסייע, ואחד אחר בקשר שבין המיקרוביום (פלורת החיידקים במעיים) לבין בריאות המוח.
הידע שכבר צברתי בנושא הביא לכך שהוזמנתי לעשות עריכה מדעית לעברית של הספר ״אלצהיימר ובעיות זיכרון – מניעה, טיפול ותקווה״.
בניגוד לרבים אחרים, אני מאוד אופטימי באשר למה שניתן לעשות על מנת למנוע, לעצור ולעיתים אף לשפר בבריאות המוח. אני מעניק ייעוצים אישיים בתחום, ומרצה במקומות רבים על הנושא.

עשייה כיום

הייעוד שלי, כפי שאני רואה אותו כיום, הוא לקרב כמה שיותר אנשים אל עבר בריאות אופטימאלית. הדרכים בהן אני פועל כיום הן מגוונות.
  • מלמד נטורופתיה ב״קמפוס ברושים״ אוניברסיטת תל אביב.
  • עוסק במחקר תזונה ומוח בשת״פ יחידת המחקר, בית חולים ״שמיר״.

הישגים מקצועיים

מרגע סיום לימודי ב 2001 ועד היום, אני עובד במרפאת שיר”מ (שירותי רפואה משלימה) של בית החולים. במהלך השנים טיפלתי במטופלים רבים במרפאה, העברתי סדנאות שונות, השתתפתי בכנסים, הדרכתי וחנכתי נטורופתים בתחילת דרכם. יחד עם ד”ר דני קרת פיתחתי סדנאות ייחודיות להורדת לחץ דם והפחתת תרופות . ההצלחה יוצאת הדופן של הסדנה הביאה אותנו לעריכת מחקר קליני יחד עם יחידת המחקר של בית החולים בשיתוף מספר רופאים ואנשי מחקר מובילים. המחקר ערך שלוש שנים ונכללו בו 142 משתתפים. בדקנו את יעילות הסדנה שפיתחנו, בהשוואה לסדנה שהעבירה דיאטנית בעזרת הדיאטה שנחשבת לטובה בעולם להורדת לחץ דם (דיאטת DASH). תוצאות המחקר הראו כי 70% ממסיימי הסדנה שלנו הפחיתו תרופות לאיזון לחץ הדם, לעומת כ 35% בלבד ממסיימי סדנת הביקורת. בנוסף, תועד שיפור בערכי הכולסטרול, הסוכר, ירידה במשקל ושיפור באיכות החיים. המחקר הוצג נכון להיום כבר בשני כנסים רפואיים באירופה, וצפוי להתפרסם בעיתונות המדעית בקרוב. 

כיום אני מתרכז בעיקר בעשייה מחקרית במרפאת שיר”מ בשיתוף עם מנהל יחידת המחקר בבית החולים – ד”ר שי אפרתי. אנו ממשיכים לקדם את מחקר הורדת לחץ הדם, ובמקביל החלה עבודה בנושא חקר אריכות החיים הבריאה. 

בסרטון הבא אני מציג בשנת 2010 את הנטורופתיה ומקומה בבית חולים אסף הרופא

1. פרסום מאמר המציג את המחקר שערכנו בבית חולים “אסף הרופא” להורדת לחץ דם, הפחתת תרופות ושיפור איכות החיים.  

פורסם בעיתון רפואי קונבנציונאלי בשם  “Journal of Human Hypertension” השייך ל – “Nature” 

Title: Comprehensive Approach to Lower Blood Pressure (CALM-BP)-A Randomized Controlled Trial of a Multi-Factorial Lifestyle Interve ntion

Authors: Amos Ziv, Ofir Vogel, Dan Keret, Shay Pintov, Einat Bodenstein, Keren Wolkomir, Keren Doenyas, Yigal Mirovski, and Shai Efrati

2. עקרונות התזונה האנטידלקתית – אוסטיאוארתריטיס והיחס בין חומצות שומן מסוג אומגה 3 לאומגה 6 בתזונה הכללית“. פורסם ב “medicine”. 

3. “שילוב טיפולי מגע בתהליך שיקום הלב. פורסם ב”קול הנטורופתיה”. 

הרצאות בכנסים רפואיים-מקצועיים

1. “אורחות חיים להפחתת לחץ דם וגורמי סיכון קרדיאלים – מחקר CALM-BP “. הרצאה בכנס“שילוב צמחי מרפא ותוספי תזונה בתחום בריאות הלב אינטראקציה ואינטגרציה, המרכז הרפואי “אסף הרופא”. 

2. “תוספי תזונה או הרגלי תזונה – מניעת תחלואה לבבית בעידן המודרני”. השתתפות בפאנל מומחים בכנס “שילוב צמחי מרפא ותוספי תזונה בתחום בריאות הלב אינטראקציה ואינטגרציה” המרכז הרפואי “אסף הרופא”. 

3. אינטארקציות תרופות ותוספי תזונה בחולה הקרדיאלי. הרצאה בכנס: “צמחי מרפא, תוספי תזונה ותרופות – יתרונות וחסרונות הטיפול המשולב”, בית חולים “אסף הרופא”. 

4. “אוסטיאופורוזיס – גישה תזונתית נטורופתית”. השתתפות בפאנל מומחים בכנס:   “ עמוד השדרה בגיל השלישי” בב”ח “אסף הרופא”. 

5. “תוצאות ראשונות של מחקר על סדנה להורדת לחץ דם”. הרצאה בכנס שנתי של אגודת הנטורופתים. 

6. “רפואה משלימה במערך שיקום הלב“. הרצאה בתוך קורס שיקום לב, שנערך על ידי “הטכניון”. 

1. נבחרתי בפרוקיט מיוחד של עיתון “מעריב” “הכי טובים” , כאחד מהנטורופתים הטובים בארץ. 

2.  תזונת האנשים הבריאים בעולם אתר YNET. 

3. איזו מהפיכה צריכה לפרוץ”, עיתון “הארץ”. תחת הכותרת הזו נתבקשתי עם עוד אנשים לכתוב את דעתי בתחום העיסוק שלי. בקישור לכתבה מופיעים שלל המאמרים, כולל שלי. 

4. “מרחיב חדרי לב”, עיתון “הארץ”. ביקורת על “ספר הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום” שכתבתי יחד עם פרופ’ קרסו. 

5. “על האירוע הזה אפשר לוותר”, מאמר על שבץ מוחי בירחון “חיים אחרים” 

6. “דיאטת ניקוי.עיתון “מנטה”.   

7. “סדנת חיבוקים מאמר על סדנת סוף שבוע לבריאות הלב. עיתון “מעריב” 

8. “לקחת ללב” מאמר על בריאות הלב בעיתון “בריא לדעת”. 

9. “הטוב, הרע והמכוער”, מאמר על כולסטרול ובריאות הלב. עיתון “ביו פלוס, חוברת על בריאות הלב. 

10 “אין דבר משוקם יותר מלב שבור”, מוסף בריאות של “הארץ”. החלק השני של הכתבה סוקר את הסדנאות לפתיחת עורקים סתומים שהעברתי עם ד”ר דני קרת בבית החולים. 

11. “עירוב לבבות”, עיתון “מקור ראשון”. כתבה על הספר עם פרופ’ קרסו. 

12. כתבה עלי ועל פרויקט חקר אריכות חיים מוצלחת בפורטל MYNET

סדרה של 13 כתבות בנושא “אריכות חיים בריאה” התפרסמה ב YNET. במקביל לסדנה של 20 כתבות בעיתון “לאישה” באותו נושא. את כתבות האינטרנט אפשר לקרוא דרך הקישורים הנמצאים ב”פרויקט אריכות חיים בריאה” שכאן למעלה בדף זה. 

מטרת העל של הסדנה היא לעזור ליהנות משיפור עמוק ומתמשך באורח החיים, אשר יביא עימו שיפור בבריאות ובאיכות החיים למשך שנים רבות. המיקוד בסדנה הוא שיפור התזונה, הפעילות הגופנית ודרך ההתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים.

הסדנאות שאני מעביר כיום הן תוצר של הניסיון שצברתי בהעברת סדנאות במסגרת מרכזים לשיקום הלב בהם עבדתי בעבר, סדנאות בשיטת ד”ר דין אורניש לפתיחת עורקים סתומים, וסדנאות להורדת לחץ דם והפחתת תרופות שפיתחתי והעברתי יחד עם ד”ר דני קרת – שיטה שהוכחה כיעילה ביותר במחקר גדול בבית החולים. מכל אלה הגעתי כיום לסדנה שאני מעביר בדרכי, ומשקיע מאמץ להמשיך לשפר אותה כל הזמן. כותרת הסדנה בהתחלה היתה כמו בבית החולים ובמחקר: “סדנה להורדת לחץ דם והפחתת תרופות”, ואכן אני שמח לראות שכמו במחקר מעל 70% מהמשתתפים מפחיתים את הטיפול התרופתי בלחץ הדם. אולם, בשל ההצלחות הרבות בתחומי בריאות נוספים, מרבית המשתתפים בסדנאות כיום מצטרפים אליה לא בשביל להוריד לחץ דם, אלא על מנת לאזן טוב יותר את ערכי הכולסטרול, המשקל ו/או הסוכר, או פשוט בשביל לעבור תהליך ניקוי גוף משמעותי ולשפר את איכות החיים. מטרת העל של הסדנה היא לעזור ליהנות משיפור עמוק ומתמשך באורח החיים, אשר יביא עימו שיפור בבריאות ובאיכות החיים למשך שנים רבות. המיקוד בסדנה הוא שיפור התזונה, הפעילות הגופנית ודרך ההתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים.

במשך כחמש שנים עבדתי כנטורופת במרכז ההחלמה ושיקום הלב “לב בריא” המתמחה בטיפול ושיקום בחולי לב לאחר התקף לב, צנתור וניתוח מעקפים. עזרתי לאלפי אנשים להשתקם מהאירוע, לחזור לחיים ממקום יותר טוב ולהפחית למינימום את הסיכון לאירוע נוסף. כל זאת בעזרת מגע, פעילות גופנית מודרכת, טכניקות שונות להתמודדות עם מתח ורגשות לא בריאים ותזונה. במשךעבודתי הרבה עם חולי הלב יצרתי את קלטת הוידיאוהתעמלות משקמת לאחר אירוע לב עבור אנשים שביקשו להמשיך בתרגילי ההתעמלות שלמידתי אותם גם בביתם. ההתפתחות בהמשך והניסיון שנצטבר הביאו גם לכתיבת הספרהלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום יחד עם פרופ’ רפאל קרסו. שלוש וחצי שנות העבודה עם פרופ’ קרסו זיכו אותי בלימוד רב, היכרות עם אדם יוצא דופן ועמידה בלא מעט אתגרים כחלק מפרויקט כל כך גדול ומשמעותי. יחד עם ד”ר דני קרת העברתי בבית חולים “אסף הרופא” מספר סדנאות עומק בשיטת ד”ר דין אורניש” לחולי לב שרצו לעצור את תהליך המחלה, ולתת לגוף שלהם את מקסימום הכלים להתחיל לפתוח עורקים שכבר נסתמו בלב ובמקומות אחרים. ידע רב, כלים שימושיים והמלצות נמצאים באתר האינטרנט שהקמתי  “המרכז לבריאות הלב“, המיועד לעזור לכל מי שבריאות הלב והעורקים חשובה לו.

הידע הרב והנסיון בתחום זה, עוזר לי מאוד היום בטיפולים האישיים ובסדנאות בהם אנשים רבים רוצים לשפר את בריאות העורקים שלהם (למניעת מחלות לב, מוח ועוד), ולהבריא או לאזן את גורמי הסיכון העיקריים: סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול, השמנה, לחץ נפשי, שומני דם וגורמי סיכון רגשיים משמעותיים. 

בשנת 2004 הוצאתי יחד עם פרופ׳ רפי קרסו את הספר: ״הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום״, בהוצאת ״כתר״. 

בשנת 2015 הוצאתי לאור את ספרי השני:  ״ לרקוד (גם) בגיל מאה – לחיות טוב כעת. סודותיהם של האנשים הבריאים בעולם ״. 

 

ספרים שערכתי מדעית לעברית נכתבו ע״י שני רופאים אמריקאים חשובים:

״לא לסוכרת״ של ד״ר מארק היימן

״איך לא למות״ של ד״ר מיכאל גרגר

 

מקווה שאלה לא יהיו הספרים האחרונים שלי…

ראיון בחדשות ערוץ 1 על האנשים הבריאים בעולם והכנס בנושא בהופק לאחר חזרתי מביקור מחקרי ראשון מאוקינאווה יפן. שודר ב 14/12/16, אייטם על אריכות חיים בריאה החל מדקה 46. 

 הופעות בתוכנית “לבריאות” עם פרופ’ קרסו

“אכילה רגשית” – “לבריאות עם פרופ’ קרסו” 21.07.11

“תפקוד בלוטת התריס”– “לבריאות עם פרופ’ קרסו. 03.11.09

“טיפול טבעי בדלקות פרקים” – “לבריאות עם פרופ’ קרסו”. 13.10.09

“הורדת לחץ דם” – “לבריאות עם פרופ’ קרסו”. 29.9.09

“סדנת לפתיחת עורקים סתומים בלב” 19/4/05 ערוץ 2

 

ראיון עם פרופ’ קרסו אצל אברי גלעד לאחר הוצאת הספר:”הלב-המדריך המלא לבריאות ולשיקום”.  ערוץ 10 

אופיר פוגל נטורופת עם קרסו אצל אברי גלעד

“סוד אריכות החיים של תושבי סרדיניה”. “העולם הבוקר” עם אברי גלעד והילה קורח. http://reshet.ynet.co.il/10881.aspx

אופיר פוגל נטורופת מתארח בעולם הבוקר

גיא מרוז בתוכנית “למה לי לקחת ללב” – מחפש דרכים לשמור על ליבו ומגיע גם לטיפול אצל אופיר פוגל, נטורופת. 

אופיר פוגל נטורופת אצל גיא מרוז בריאות הלב

הצגת פירמידת המזון שלי – מאריכי חיים. “היום שהיה עם גיא זוהר” ערוץ 10

“שימוש נבון בתוספי מזון”. “המדריך” עם פרופ’ רפי קרסו וליאת תימור – ערוץ 2.

אופיר פוגל נטורופת מתראיין על תוספי תזונה

ראיון משותף עם פרופ’ קרסו אצל ירדנה ארזי לאחר יציאת הספר המשותף. “קפה טלעד עם ירדנה ארזי” 6/12/04 ערוץ 2

אופיר פוגל נטורופת ספר הלב אצל ירדנה ארזי

הופעתי חמש פעמים בתוכנית האירוח החביבה והפופולארית של אודטה.

אופיר פוגל נטורופת אצל אודטה  אופיר פוגל נטורופת

 “שיקום חולי לב בישראל”  19/1/05 ערוץ 10

– “בריאות הלב אצל נשים” 21/2/05  ערוץ 10

– “דיאטות ניקוי” 3/4/05 ערוץ 10

– “מאכלי סויה והבריאות שלנו” 1/5/05 ערוץ 10

– “צמחונות וטבעונות” יוני 2005, ערוץ 10.

במהלך השנים יצא לי ללמד במגוון בתי ספר לרפואה משלימה: “מדיסין”, “מדיקולג” ועוד. כיום אני מקדיש את כל זמן ההוראה שלי ל”קמפוס ברושים” באוניברסיטת ת”א, מאחר שלהבנתי זה מקום ההכשרה האיכותי ביותר הקיים היום בארץ לנטורופתים. בתחילת דרכי לימדתי בעיקר קורסים בסיסים על תזונה, על תוספי תזונה ועוד, וכיום אני מתרכז בעיקר בתחומים היותר עמוקים להבנתי כמו “גוף ונפש” ובעיקר תקופת ההכשרה בקלינית של הסטודנטים – הסטאז’.

במהלך השנים יצא לי להעביר כמה פעמים סדרת הרצאות באוניברסיטת באר שבע – בחוג ללימודי תואר שני לגרונטולוגיה, ובחוג ללימודי רפואה במסלול המיועד לסטודנטים מהעולם רחב. כמו כן העברתי יחד עם ד”ר דני קרת קורס לימודי המשך לנטורופים ותיקים, ויותר מאוחר גם הכשרת סטאז’ בבית החולים שנערך לסטודנטים ממכללות שונות.  

לאנשים שגרים רחוק ישנה אפשרות לטיפול באצמעות הסקייפ

את טופס “שאלון בריאות” לקראת פגישה טיפולית ניתן להדפיס מכאן

 
ממליץ לשים לב שתוכנות כמו WAZE מכוונות את הרכב לעבור דרך הכפר “דיר אל עסד”, ולא תמיד בהצלחה…
הסבר הגעה אל היישוב עצמו לבאים מדרום 
בצומת אחיהוד פונים ימינה (מזרחה) לכיוון כרמיאל (כביש 85).
ברמזור השביעי ישנה פניה שמאלה עם שילוט לתפן (כביש 854). רמזור זה מגיע אחרי הרמזורים למג’ד אל כרום, דיר אל אסד וכרמיאל מערב, ולפני הכניסה הראשית של כרמיאל
נוסעים צפונה עם הכביש העולה על הרכס הגבוה.
כשמגיעים לשיא הרכס (שם ישנה גם צומת לכיוון הר חלוץ) ממשיכם לרדת עם הכביש הראשי עוד כקילומטר עד לפניה שמאלה לכיוון תובל, פלך, כישור (כביש 8544).
נוסעים בכביש המתפתל עד שמגיעים לכניסה לקיבוץ תובל (ישנו במקום שער צהוב גדול).
 
הסבר הגעה למרפאה בתוך תובל
 כמאה מטר לאחר השער הצהוב הגדול פונים ימינה (שילוט לפלך) ואחרי כעשרים מטר שמאלה. נוסעים בכביש עם פסי ההאטה (“במפרים”) עד שרואים בבירור ממול כיכר .  
 כחמישים מטר לפני הכיכר פונים ימינה
(זה איזור של הרחבה חדשה)
המרפאה נמצאת בבית הימני השני מהסוף. בית דו קומתי. מחסן עץ בחזית. יש שלט ״מרפאה יערה ואופיר פוגל״
המרפאה עצמה בקומה השנייה, גישה דרך מדרגות חיצוניות
אפשר להיכנס ולהמתין בחדר ההמתנה
 
 מפת גוגל לתובל (לא למרפאה – רשום במפה ofir vogel naturopath). 

הגעה ברכב:

דרך רחוב ברודצקי – הוא הרחוב של הקניון שיושב על איינשטיין וברודצקי.
 
חנייה אפשרית בכחול לבן לאורך הרחוב והרחובות הסמוכים. 
 
חנייה חינם ישנה במגרש כורכר שנמצא ממש בצמוד למרפאה. לעיתים צריך לחכות כעשר דקות עד שרכב יוצא ומפנה מקום.
 
 
 
הסבר הגעה ברגל מהרכבת (בערך 15 דקות הליכה):
 
עולים מהרכבת לכיוון האוניברסיטה ברחוב ירוחם משל.
 
פונים בכיכר שמאלה לרחוב ג’ורג’ וייז.
 
חוצים במעבר החצייה לצידו השני (מערבי) של רחוב חיים לבנון.
 
פונים ימינה ומיד שמאלה אל עבר שביל להולכי רגל (ישנו שער קטן עם מעבר בצידו להולכים)
 
צועדים בשביל להולכי רגל וחוצים איתו את הגן הציבורי עד שמגיעים לרחוב ברודצקי. 
 
פונים ימינה, ולאחר כמאה מטר ישנה כניסה ימינה אל עבר מגרש חניה סלול (הכניסה לרכב חסומה בשער אוטומתי קטן). 
 
המרפאה נמצאת בקצה החניה הסלולה. על קיר החניה יש שלט “יסמין” עם חץ.
 
בקצה החנייה עולים בגרם מדרגות ימינה. 
 
לאחר מכן גרם מדרגות קטן מברזל מוביל לכניסה למרפאה. 
 
אפשר להיכנס ולהמתין בחדר המתנה. 
 
 
 
הסבר הגעה באוטובוס מהרכבת (5-10 דקות נסיעה)
 
מתחנת הרכבת יש לקחת קו 7 או 13 ולרדת בתחנת בית ברודצקי שהיא ממש מול הכניסה לחניה המובילה אל הקליניקה.
קוים נוספים המגיעים לקליניקה: 6 – מסלולו מרידינג מדרום ומקריית עתידים בצפון
13, 25
24- ממסוף כרמלית בדרום ומרמת השרון בצפון
מתחנה מרכזית החדשה בתל אביב 127
קו 171 של אגד

מטרת העל שלי בכל תהליך אישי היא לקרב את האדם אל עבר הבריאות האופטימאלית שלו. אני מאמין בכל ליבי בפוטנציאל העצום הקיים בטבע, ובטבע האדם, לחזור לבריאות ולשפר את איכות החיים. הכלים הטיפולים העיקריים הם שיפור התזונה, התנועה, התמודדות יעילה יותר עם לחץ ורגשות לא בריאים ושמירה על הגיינה מיטבית. כשצריך, אני ממליץ באופן מדוד ומבוקר על תוספי תזונה וצמחי מרפא שיכולים לסייע לתהליך. אני מקפיד לא לקבל שום טובת הנאה או תגמול מהמלצה על התרופות הטבעיות עליהן אני ממליץ לעיתים.

האתגר הטיפולי הגדול ביותר עבורי הוא להתאים את עצמי אל האדם המגיע לקבל עזרה והכוונה. לכל אדם ישנם הדברים שיותר קל לו לשפר בחייו, ואלה שפחות קל. כל אחד צריך עזרה והכוונה ברמה שונה, ובתחומים שונים. יש כאלה שרוצים להתקדם מהר ולהתחיל בדיאטות ניקוי עמוקות, ואחרים שירצו לשפר את התזונה צעד אחר צעד במתינות. יש שירצו בעיקר תרופות טבעיות וכאלה עמם אתמקד בדמיון מודרך ומדיטציה. ישנן הרבה דרכים לרומא…

מטפלים נוספים

בהכשרתי, מעבר לאימון הספורטיבי, למדתי אימון מנטאלי , ידע אותו אני משלבת באימונים בהתאם לנידרש. אני עובדת עם חבר'ה צעירים לקראת גיבושים לצבא- הן מבחינה ספורטיבית והן מבחינה מנטאלית וגם מכוונת מבוגרים הבוחרים לשפר סגנון שחיה או להתחיל לרוץ.. בימים אלו אני לומדת קורס לפעילות גופנית לנשים בהריון ולאחר לידה. אני עצמי הגעתי לתחום הספורט בצורה מקצועית לפני כעשר שנים. עד אז, במשך למעלה מ-20 שנה עבדתי במערכת החינוך- כמורה, מחנכת, ויועצת חינוכית.
תמי ברוך
מאמנת לאורח חיים בריא באמצעות ספורט
MSc RNa – נטורופתית מוסמכת, רפלקסולוגית וביוכימאית MSc. כיום מנחה סטודנטים שנה ד' בקליניקה הלימודית, קמפוס ברושים. בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב במחלקה לנוירוביוכימיה. במסגרת הלימודים לתואר שני קיבלה את פרס 'יפה קידר' לחקר הסרטן. במסגרת הלימודים ליוותי סדנאות לחולי לב ולהורדת לחץ דם בשיר"מ אסף הרופא ושמשתי כיועצת לרפואה משלימה במחלקה האורולוגית במרפאות חוץ אסף הרופא. "אני מאמינה שבעזרת הכוונה נכונה כל אדם יכול לשפר את איכות חייו בצורה משמעותית וזאת בעזרת מספר צעדים פשוטים.
שירי אלנבוגן
נטורפתית
דרך סיימתי לימודי תואר B.Sc במדעי התזונה ולימודי רפואה משלימה עם התמחות בשיאצו. בעשור האחרון, במקביל להפיכתי לאמא, אני עוסקת רבות בשני תחומים אלו, הן בליווי והדרכת מוסדות והן בליווי פרטני בקליניקה שבביתי. אני מרבה ואוהבת לשלב את השניים מתוך הבנת חשיבות הטיפול השלם ותרומתו ליכולת האדם לעשות שינוי באורח חייו. לשמחתי 2012 הצטרפתי לצוות הסדנה כאסיסטנטית. הסדנה הייתה עבורי תחילתו של מסע חדש ומרגש שהתחבר באופן הרמוני לדרך חיי ולתפיסותיי.
תמר רז
דיאטנית ומטפלת בשיאצו