ספרים

את הספר: ״הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום״ זכיתי לכתוב יחד עם פרופסור רפי קרסו. הספר יצא לאור ב 2004. 

ספר הלב מיועד בעיקר למי שעבר אירוע לב כמו התקף לב, צנתור או ניתוח מעקפים. ישנם בספר גם פרקים המיועדים למי שהולך לעבור פרוצדורות שכאלה, וגם פרק מיוחד המיועד לבני המשפחה של מי שעבר אירוע לב. 

את האחרונים מבין 14,000 העותקים שהודפסו, ניתן אולי להשיג דרך אתרי האינטרנט שמוכרים ספרים או ישירות מ״כתר״ הוצאה לאור. את מרבית הספר ניתן לקרוא במפתיע מקישור זה

את הספר ״לרקוד ( גם ) בגיל מאה, לחיות טוב כעת – סודותיהם של מאריכי החיים הבריאים בעולם״, הוצאתי לאור באביב 2015.

הספר מביא אל הקוראים את מירב הידע שצברתי במהלך כ 15 שנים בהם למדתי וחקרתי את מצטייני הבריאות בעולם. במהלך השנים, קראתי רבות על קהילות מאריכי החיים הבולטות בעולם, והחל מ 2009 התחלתי לערוך מסע למידה בארץ, בו ראיינתי את אנשי המדע הבולטים בתחום. לאחר מכן פגשתי עשרות בני מאה בריאים בארץ ובסרדיניה – איטליה. עם השנים יצאתי לעוד מסעות למידה בסרדיניה, ואני משתדל להמשיך וללמוד ממצטייני הבריאות בעולם.

החל משנת 2014 אני מנסה ללמוד מכל מאמר רפואי – מדעי שפורסם על אריכות חיים מוצלחת. לא רק אריכות חיים, אלא אריכות חיים מוצלחת. אני מרכז לימוד זה ביחידת המחקר, בית החולים ״אסף הרופא״. 

את מירב הידע והניסיון שצברתי, אני מנסה להעביר בספר ״לרקוד גם בגיל מאה – לחיות טוב כעת״. הספר מלא בסיפורים, תובנות, המלצות והרבה מתכונים ותפריטים שמאפיינים את האנשים הבריאים בעולם, בדגש על סרדיניה שבאיטליה, ואוקינאווה שביפן. 

 

עריכה מדעית

במהלך השנים היה לי הכבוד לעשות עריכה מדעית לעברית ל-3 ספרים של רופאים אמריקאים בולטים וחשובים.

הספר הראשון שערכתי נקרא ״לא לסוכרת״ שנכתב על ידי ד״ר מארק היימן. הספר יצא לאור בשנת 2014

ניתן לקרוא פרטים על הספר ״לא לסוכרת״ מקישור זה, ומשם גם ניתן לרכוש אותו. 

הספר השני שזכיתי לערוך מדעית לעברית נקרא ״איך לא למות״. הספר נכתב על ידי ד״ר מייקל גרגר, ויצא לאור בשנת 2016. 

פרטים על הספר ״איך לא למות״, כמו גם אפשרות לרכוש אותו ישירות מההוצאה לאור מהקישור. 

כמה מילים על הספר מתוך ההקדמה שכתבתי עבורו: ״הטיפול באלצהיימר ובדמנציה צריך להיות מותאם אישית. אין פתרון אחד, תרופת פלא אחת או תפריט אחד שמתאימים לכולם, וזה האתגר שלנו כמטפלים שעוזרים לאנשים במצבים אלה. יש להפנות לבדיקות מקיפות, ולכוון לטיפול היעיל ביותר לאדם המבקש אותו. הספר נותן כלים מעשיים רבים הן למטפלים והן לחולים ולבני משפחתם ומגובה במחקרים וניסיון טיפולי רב שנים. שני מחבריו הם נוירולוגים מבריקים שהחלו לחשוב ״מחוץ לקופסה״ על מורכבותה ועומקה של הבעיה. הספר מביא בשורה חדשה ומעניק תקווה. הוא מתנה יקרת ערך למטפלים ומטופלים כאחד ומומלץ בחום.״

לרכישה