תועלות בריאותיות של פלפל חריף

מחקר חדש נוסף מצביע על יתרונות בריאותיים הנובעים  מאכילה קבועה של פלפל חריף. תוצאות מחקר המעקב הגדול הזה מראות כי אנשים (באיטליה) שאכלו מעל ל- 4 פעמים בשבוע פלפל חריף, סבלו פחות מהתקפי לב, מחלות כלי דם ולב, ואפילו משיעורי תמותה נמוכים יותר יחסית לאלה שלא אכלו בכלל פלפל חריף, או אכלו לעיתים נדירות. התוצאות היו פחות מובהקות עבור אלה עם לחץ דם גבוה.

הסבר יותר נרחב על תוצאות המחקר בעברית מקישור זה.

חשוב לזכור כי יש אנשים שרגישים לפלפל חריף ובכלל למשפחת הירקות הסולניים – במקרים אלה עלולים להיות סימפטומים לא נעימים בפרקים, ולעיתים במערכת העיכול. בנוסף, אנשים הסובלים מצרבת או מכיב קיבה עלולים לסבול יותר מהסימפטומים המטרידים, וגם כמה מטופלים שלי ספרו לי באופן מובהק כיצד אכילת פלפל חריף מחמירה טחורים וגרד בפי הטבעת…

עדכון 2020:

שמחתי לראות שגם ד״ר גיל יוסף שחר התייחס למחקר על בריאות אכילת הפלפל החריף. מי שרוצה להעמיק באופן הניתוח של המחקר מוזמן לקרוא. אוסיף גם הערה בהמשך לדברים של גיל: יתכן ואיטלקים שאוכלים יותר פלפל חריף גם מקפידים יותר על תזונה איטלקית מסורתית, וזה מה שעשוי להשפיע על ניתוח והבנת התוצאות.

עדכון 2021:

פרסום מדעי כלל ניתוח של 4 מחקרים תצפיתיים בהם מעל לחצי מיליון משתתפים מרקע תרבותי ואתני מגוון. כמעט מחצית מהמשתתפים דיווחו על אכילה של פלפל חריף. נמצא כי בהשוואה להעדר צריכה, אכילה של פלפל חריף הייתה קשורה בסיכון נמוך ב-13% לתמותה מכל גורם, ב-17% לתמותה מגורמים קרדיווסקולריים וב-8% לתמותה מסרטן. בנוסף, נמצא סיכון מופחת לאירועים מוחיים.

 

בריאות,

אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז