תוסף מגנזיום לאיזון לחץ דם גבוה

ישנם כמה מינרלים המשפיעים על איזון לחץ דם, כשבנוסף לאיזון הקריטי בין נתרן לאלגן, ישנו גם המינרל מגנזיום.

מגנזיום מוכר היטב למטפלים ברפואה טבעית מזה עשרות רבות של שנים, אולם תמיד נשאלת השאלה עד כמה מתן תוספי תזונה אכן מועיל, יעיל ובטוח בצורה שיכולה לבוא לידי ביטוי במחקרים מדעיים.

לאחרונה פורסמה סקירת מחקרים שבדקה את יעילות מתן תוספי מגנזיום לאיזון לחץ הדם כפי שהתבטא בעשרות מחקרים שפורסמו בתחום.

 

עבור מי יעיל תוסף מגנזיום לאיזון לחץ דם?

מסקירת מחקרים זו עולים הנתונים הבאים:

  1. בכל המחקרים בהם נכללו משתתפים עם יתר לחץ דם שאינו מאוזן, מינון של כ- 250-600 מ”ג/יום הוביל לירידה מובהקת בלחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי.
  2. במחקרים בהם נכללו משתתפים עם יתר לחץ דם שאינו מטופל תרופתית, זוהתה ירידה בלחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי רק במינון מגנזיום גבוה מ-600 מ”ג/יום. במינונים נמוכים מזה, רק בחלק מהמחקרים תועדה ירידה בלחץ הדם הסיסטולי או הדיאסטולי, אך לא בשניהם, ובשאר המחקרים לא נמצא שינוי מובהק.
  3. במחקרים בהם נכללו משתתפים עם לחץ דם בטווח הנורמה, וכן משתתפים עם רמות גבוהות של מגנזיום בדם, לא נמצאה השפעה לנטילת תוספי מגנזיום.

חשוב מאוד לציין, שגם במחקרים בהם לא תועדה ירידה בלחץ הדם, כן נמצאו מגוון השפעות בריאותיות חשובות וטובות כמו שיפור בתפקוד כלי הדם, זרימת הדם בעין, הפרשת הנתרן, רמת האשלגן בדם, ירידה ברמת ה-CRP, ושיפור מדדי הגלוקוז והשומנים.

 

חשוב לסייג ולציין שהמחקר מומן גם על ידי גופי מחקר ומידע בתחום המגנזיום.

 

מגנזיום חשוב מאוד לעוד הרבה מערכות בגוף. יש הטוענים שהוא חשוב לעצמות לא פחות מסידן. מהקישור ניתן לקרוא על השפעת מגנזיום על סוכרת. ובקישור הבא סקירה מסודרת ומקיפה שכתבתי כאן באתר אודות מגנזיום – למה, כמה ולמי זה מועיל?

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת.

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז