על הסרט ״כמו שאת״ של פאולה רוזנברג

אשת התקשורת והנטורופתית פאולה רוזנברג יצרה את סרט ״כמו שאת״ הנוגע באומץ רב בנושאי השמנה, יחסי הורות בהקשר אכילה, דימוי גוף נשי, מודל היופי ועוד.

בהמשך ארשום בכמה נקודות כיצד לרוב אני מייעץ להורים לפעול כשיש בעיות אכילה ו/או השמנה אצל ילדים, אבל תחילה – שאפו גדול לפאולה! כל מי שיצפה בסרט, או אפילו רק בתמונה המובילה שלו, יוכל להתרשם מהאומץ והחשיפה הגדולה של פאולה. היא חושפת את עצמה ואת גופה בצורה מרגשת ומעוררת השראה.

הסרט נוגע בעיקר בדימוי הגוף של ילדות, נערות ונשים. אבל טוב יהיה עם כמה שיותר אנשים יצפו בו – גם אלה שלא מתמודדים עם בעיות אלה.

מהקישור הבא ניתן לקרוא מאמר של הסרט

 

הסרט מעלה את אחד האתגרים הגדולים עמם מתמודדים לא מעט הורים: כיצד לפעול כשילד.ה מתמודד עם עודף משקל או בעיות אחרות הקשורות באכילה או אוכל?

 

למיטב הידע, ההבנה והנסיון שיש ברשותי כיום, אלה עקרונות המעלים את הסיכוי שילד.ה יבחרו לאכול בריא ונכון יותר:

  1. דוגמא אישית. רוצים שהילדים יאכלו בריא? תחילה תאכלו אתם באופן בריא – לפחות כמו שהילד אמור לאכול, אם לא יותר בריא ממנו.
  2. מגוון. בבית צריך להיות מגוון רחב של מאכלים בריאים, וכמה שיותר טעימים. חשוב שהילד.ה יחשפו גם לאופציות אכילה בריאות. וכן, גם כשהם עדיין בוחרים לאכול יחסית לא טוב, חשוב שיראו בעיניים שלהם גם את האפשרויות האחרות.
  3. אכילה משותפת. עשו כל מאמץ אפשרי על מנת לשבת לאכול עם הילדים כמה שיותר ארוחות ביום/בשבוע. עשו זמן זה לנעים ומוצלח. מוזיקה, רגיעה. שיחה נעימה. הומור… אל תעבירו ביקורת בזמן זה – לא על בחירות האכילה של הילד, ועדיף גם לא על נושאים אחרים.
  4. סבלנות. כל הפעולות הקודמות כנראה לא יביאו תוצאות מהר. לעיתים זה ייקח כמה שבועות, ולעיתים אפילו כמה שנים. עלינו לזכור כי הרגלי אכילה ומאכלים מבית ההורים נצרבים עמוק במוח של הילד לכל החיים. אם ילד גדל במשפחה אוהבת ומתפקדת, גם בעתיד הרחוק כשהוא יתגעגע אלינו, כשיהיה עצוב או פגוע – סביר כי ״יחפש״ דברים המזכירים לו את בית הוריו האוהב, והדרך ״להיזכר״ בכך פעמים רבות היא דרך אוכל…

 

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת

 

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז