סלולארי וסרטן

להבנתי יעברו עוד שנים בודדות עד שכולם ידעו שלדבר בסלולארי צמוד לאוזן זה מסרטן. הינה עוד אחת מהסנוניות המדעיות הרבות המעידות על הכיוון:
תקציר מתוך אתר EMED הרפואי:
מחקר ישראלי: עדות מעבדתית ראשונית לאפשרות של קשר בין חשיפה לקרינה סלולארית לסרטן בלוטת התריס (“הארץ”)
ע”פ מחקר שנערך במחלקת אא”ג של בילינסון בראשותו של הפרופ’ רפאל פיינמסר נמצאה עדות מעבדתית אפשרית ראשונית לקשר בין חשיפה לקרינה של טלפונים סלולאריים להתפתחות סרטן בלוטת התריס, שכידוע שכיחותו נמצאת בשנים האחרונות בעליה.
במחקר המעבדתי, בוצעה הקרנה באמצעות במכשיר המדמה קרינה אלקטרומגנטית ברמת עוצמה דומה לזו הנפלטת מטלפונים סלולריים, על תאים מבלוטת התריס שנלקחו מנבדקים בריאים, ונעשה מעקב ע”י סימון (“צביעה”) של התחלקות תאים.
נמצא כי באותם תאי בלוטת התריס שנחשפו לקרינה הנפלטת ממכשירים סלולריים הייתה “צביעה” גדולה יותר מובהקת סטטיסטית של תאים בהשוואה לתאים שלא נחשפו לקרינה והיוו קבוצת ביקורת.
במחקר נוסף נמצאה עלייה בקצב התחלקות התאים שנחשפו לקרינה הסלולארית בהשוואה לקצב התחלקות התאים בקבוצת הביקורת שלא נחשפו
החוקרים מציינים שמוקדם עדיין להסיק מסקנות לגבי הקשר בין חשיפה לקרינה סלולארית להתפתחות סרטן בלוטת התריס.ומשהו שאולי קשור מחכמת הזמן:
“בכל פעם שמדווחים לאנשי הקהילה המדעית על תגלית חדשה, קודם כל הם אומרים זה בוודאי לא נכון. לאחר מכן, כאשר אמיתות הטענה החדשה הוכחה מעבר לכל ספק, הם אומרים כן, זה אולי נכון, אבל זה לא חשוב. לבסוף, לאחר שעבר די זמן וחשיבותה כבר ברורה, הם אומרים כן, זה באמת חשוב, אבל זה כבר לא חדש.” מישל דה מונטייה (1533-1593).


מאחל בריאות ואושר
אופיר פוגל
נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז