משקאות וסוכרת

מחקר חדש מראה כי שתייה של משקה ממותק אחד ביום מעלה ב 22% את הסיכון לחלות בסוכרת.
ומי שומר על הילדים…
מובא כאן הסיכום כפי שנרשם על ידי מערכת האתר “אי-מד”.
שימו לב שמשקאות המבוססים על פירות לא גרמו לעלייה בסוכרת, דבר שמחזק אצלי את ההשערה שאין שום קשר בין פירות למחלה זו.”שתייה של פחית משקה ממותק ביום מספיקה כדי להעלות את הסיכון לסוכרת סוג 2 ב-22%, כך לפי מחקר חדש שפורסם ב- Diabetologia. החוקרים ממליצים להעלות את מודעות האוכלוסיה לגבי ההשפעה השלילית על הבריאות שיש בשתייה של משקאות כאלה.

החוקרים הסתמכו על מחקר EPIC (European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition) כדי להעריך את הקשר שבין צריכה של משקאות מתוקים, כמו מיצים שונים, משקאות מוגזים ומשקאות ממותקים בתחליף סוכר ומחלת הסוכרת סוג 2. הם התבססו על נתוניהם של למעלה מ-12,000 חולי סוכרת סוג 2 ולמעלה מ-16 אלף נבדקים אקראיים ששימשו כביקורת.

פחית משקה אחת ביום של משקה ממותק או דיאט נקשרו להתפתחות של סוכרת סוג 2, הראשון ביחס סיכונים של 1.22 והשני ביחס סיכונים של 1.52. לאחר התאמה לצריכת האנרגיה וה-BMI של המשתתפים, מצאו החוקרים כי הקשר נחלש במעט אך נותר עדיין עקבי בנוגע למשקאות ממותקים, ועמד על יחס סיכונים של 1.18. לעומתו הקשר בין המחלה לשתיית משקאות דיאט נחלש ולא היה מובהק. שתיה של מיצים ונקטרי פירות לא נקשרה להיארעות של מחלת סוכרת סוג 2. ”


מאחל בריאות ואושר
אופיר פוגל
נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז