מחלות לב, מוח ותוספי תזונה

כותרת ממדור הקרדיולוגיה של פורטל אי-מד מכריזה: ״מרבית תוספי הויטמינים והמינרלים אינם מספקים הגנה לבבית משמעותית״.

למעשה,אם מרביתם ולא כולם אינם עובדים, חלקם כן עוזרים. יתכן ויהיו אף זולים ונטולי תופעות לוואי… אז מדוע הכותרת מנוסחת בשליליות כל כך?

מסקירה זו, עולה כי התוספים שאכן עוזרים למנוע מחלות לב, כלי דם ושבץ מוחי הם פולאט ו-ויטמינים נוספים מקבוצת ויטמיני B. לכן, כדאי לשקול להשתמש בהם עבור מי שבסיכון ו/או לא אוכל מזון בריא.(בליווי ויעוץ מקצועי)

אגב, בסקירה הזו, שתקציר שלה ניתן לקרוא כאן ,לא נבדקו תוספים אחרים אשר עשוים לתרום רבות למערכת הקרדיווסקולרית כמו ויטמין K2, אומגה 3 איכותית, סיבים מסיסים במים וכדומה.

בנוסף, כללו בסקירת המחקרים הזו רק מחקרים מ- 2012. מחקרים טובים רבים פורסמו מאז ולא נכללו בסקירה הנוכחית, כך שהתוקף ומהימנות הסקירה מוטלים בספק

והכי חשוב, לא לשכוח שהפתרון המניעתי לכמעט כל התקפי הלב ואירוע המוח הוא מאוד ברור: פעילות גופנית, תזונה ממש טובה, הפחתת מתחים, קשרים חברתיים מיטבים, אהבה ואינטימיות.

אם אתם מעוניינים להעמיק את הידע המעשי באופני הטיפול במחלות לב, סכרת והשלכותיהם, מוזמנים להצטרף לסדנאת העמקה חוויתית בנושא בה נלמד יחד כיצד ניתן להפחית את השימוש בתרופות ולהביא בריאות איתנה לחיינו.

בריאות רבה
אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז