מאמר מומלץ על זיכרון

המון כבר נכתב על חשיבות הזיכרון, הצורך בתרגול הזיכרון, ללמוד שפה חדשה, לנגן וכדומה, אבל הרבה פחות מוכרים הם למשל המושג ״דמנציה דיגיטלית״, ״שיטת לוקי״, והחשיבות של אמונה ורגשות בתהליך הזיכרון.

לאחרונה הופתעתי ולמדתי כמה דברים חדשים על זיכרון, בזכות מאמר זה מאת ד״ר מיכאל הרלינג אותו אני מעריך.

אסכם כאן כמה דברים מעניינים, כמו גם כמה תרגילים מומלצים, אבל אני כמובן בעיקר ממליץ להקדיש כעשר דקות ולקרוא את המאמר המלא של ד״ר הרלינג.

הידעתם שיש מושג מדעי, אומנם שנוי במחלוקת, הנקרא ״דמנציה דיגיטלית״. זה מושג הבא לתאר את המצב בו אנשים מחליפים את הזיכרון הטבעי שלהם בכל מיני תזכורות מעולם הדיגיטל, כמו גם השפעת המכשירים עצמם על המוח שלנו. אני חושב שהמושג, ועצם הדיון בו, מאוד חשובים. ישנם אפילו כמה מחקרים שבדקו נושא זה (רפרנסים במאמר של ד״ר הרלינג).

 

ד״ר הרלינג מסביר ונותן דוגמאות עד כמה מצב רגשי משפיע על הזיכרון. הרי אנו זוכרים היטב רגעים מפחידים ושמחים מאוד בחיים שלנו, והרבה פחות את היומיום. נזכור טוב יותר את שמותיהם שלאנשים שעניינו אותנו, ופחות של אחרים (גם אם את שמם ״חשוב״ לנו יותר לזכור). ד״ר הרלינג מציע שיטה כיצד להפוך את התופעה הזו ליתרון. כיצד לשנן או לזכור דברים שחשובים לנו על ידי שימוש בדמיון יצרתי וברגשות שלנו.

 

ד״ר הרלינג מציע ומסביר כמה עקרונות שלדעתו מומלצים מאוד לתחילת התהליך שיפור הזיכרון:

 

מאז תחילת 2018 אני משקיע זמן רב בהעמקת הידע הרפואי, מקצועי וטיפולי בכל הקשור לזיכרון, דמנציה ואלצהיימר והקשר של אלה לאורח חיים ככלל, ותזונה בפרט. על נושאים אלה אני מעביר הרצאות רבות, וטיפולים אישיים למי שמעוניין בכך.

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת

 

 

 

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז