כימיקלים בחלב אם – מתי העולם יתעורר כבר?

במחקר בו בדקו רמות כימיקלים מזיקים בחלב-אם בקרב נשים בארה״ב, מצאו אצל כולן רמות גבוהות של כימיקלים בעלי פוטנציאל להזיק לבריאות. רמות הכימיקלים הרעילים היו גבוהות בכמעט פי 2000 ממה שמוגדר בטוח לשימוש במי שתייה!

פרטים חשובים אודות המחקר מוצגים בסקירה שפורסמה באתר ״דוקטורס אונלי״ (דרושה הרשמה): ״רמות מזיקות של כימיקלים רעילים נמצאו בחלב אם בארה”ב״.

להלן עיקרי הדברים הרשומים במאמר אודות כימיקלים רעילים בחלב האם:

  1. הכימיקלים הרעילים, המוכרים בשם PFAS, נמצאו בכל 50 הדגימות של חלב אם שנאספו לצורך מחקר בארה”ב מנשים ממצב סוציאואקונומי ומיקום גיאוגרפי שונים.
  2. ״בקבוצת הכימיקלים בשם PFAS – Per and polyfluoroalkyl substance – נכללים כ-9,000 רכיבים שבהם משתמשים בתעשיות כמו לאריזות מזון, בגדים, סדיניות לילדים, חומרי ניקוי לשטיחים ואחרים. הם מכונים “כימיקלים נצחיים” מאחר שאינם מתפרקים באופן טבעי ובשנים האחרונות נמצאו בעלייה בגופם של בני אדם.״
  3. חשיפה מוגברת לכימיקלים אלה נקשרים לסיכון מוגבר לסרטן, למומים מולדים, למחלת כבד, למחלה בבלוטת המגן, לצניחה בספירת זרע ולמגוון רחב נוסף של בעיות בריאות ומחלות חמורות.
  4. ״עד כה לא נעשתה אנליזה לגבי ההשפעה ארוכת הטווח של ה-PFAS על ילודים. מחקרים שנעשו קודם לכן בילדים גדולים יותר מיונקים מצאו שהכימיקלים הללו משבשים את המערכת ההורמונלית וייתכן שגם פוגעים במערכת החיסונית.״

הממצאים הללו אמורים להטריד את כולנו. כל כך מקומם שהרשויות מאפשרות לתעשייה להשתמש בחומרים רבים שבטיחותם לציבור לא ברורה. הדבר ממש צועק לשמיים כשמבינים שכימיקלים אלה מוצאים את דרכם לגופם ולמוחם הרגיש כל כך של תינוקות. עלינו להקפיד ככל הניתן על סביבת חיים טבעית ונקייה. עלינו להשפיע על מקבלי ההחלטות להגן עלינו ועל הדורות הבאים!

 

בריאות,

אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז