חוויות מסרדיניה

שלום,

כפי שעדכנתי בתקופה האחרונה, יצאנו קבוצה של בוגרי סדנאות או טיפולים לטיול “מיטבי חיים” לסרדיניה.

אנחנו כעת ביום הרביעי של המסע, וכמות החוויות ועצמתן פשוט אדירה.
מעבר לנופים, התרבות, האנשים והאוכל המצוין (והבריא!), אנחנו עוברים הרבה מאוד חוויות הקשורות לאריכות החיים ואיכות החיים יוצאת הדופן של המקום הזה.

שלשום התארחנו במשפחה מורחבת, שלימדה אותנו להכין מאכלים מסורתיים אותם אכלנו יחד מאוחר יותר. הטעמים, הלמידה, המשפחתיות ושמחת החיים שעפפה אותנו היתה מדהימה.

אתמול נפגשנו עם שלושה מומחים מהמובילים בעולם בהבנת סוד איכות החיים של האנשים כאן: רופא משפחה שיכול להתגאות בכך שכבר 25 בני מאה ומעלה הם מטופליו (בעבר ובהווה). פרופסור מומחה לגנטיקה והפרופסור שהביא לעולם את ההכרה בסרדיניה כמוקד אריכות חיים. עבור מי שמכיר את המושג “איזורים כחולים”, העט הכחול של הפרופסור הזה היתה זו שנתנה לעולם את המושג (מייצג איזורים גיאוגרפים בהם שכיחות אריכות החיים בולטת). כיום הוא ממשיך לחקור את הסיבות לאיכות החיים של אותם אנשים, עם מיקוד בתזונה ובאורח חיים.
השיחה עם שלושתם היתה מרתקת ומעניינת.

היום היה השיא (לפחות עד היום). בבוקר נפגשנו עם משפחת מליס – שזכתה לאחרונה להכרה על ידי ספר גינס כמשפחה בעלת אריכות החיים המצטבר הגבוהה בעולם. נפגשנו עם ארבעה מהאחים מתוכם – האחות הגדולה בת 101, ואחיה ה”קטנים” בני 90 ומעלה.
קשה לי לתאר כרגע במילים את שראו עינינו: ארבעת האחים יושבים אחד ליד השני, מלאי שמחת חיים, הומור, אהבה וחכמת חיים. ענו בשמחה על כל שאלותינו, והוסיפו סיפורים ובדיחות ללא סוף.
בהמשך היום פגשנו בקבוצות קטנות יותר עוד שתי נשים בנות 101, והחוויה רק העמיקה.
אף אחד מאיתנו לא נשאר אדיש.

לאחר חזרתנו לארץ נשתף כאן בתמונות ובחוויות.

 

מאחל בריאות ואושר

אופיר פוגל
נטורופת

 

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאות

  • סינון מאכלים לצמחונים


  • סינון לפי סוג אוכל


  • סינון לפי זמן הכנה


  • סינון לפי שלב דיאטת אורז