גישתו של ד״ר דני קרת לסרטן, סוכר, צום ועוד

כאן בהמשך סרטון בו מציג ד״ר דני קרת את גישתו התזונתית העיקרית בדגש על התמודדות עם סרטן, איזון סוכר, צום ועוד, ואף מספר על מה שהוא עצמו אוכל ביומיום. דני מתאר את הדברים בצורה ברורה וחביבה כתמיד.

דני היה המורה שלי כשנכנסתי לעולם הרפואה הטבעית בסוף האלף הקודם, ובמשך שנים עבדנו יחד בבי״ח ״אסף הרופא״. גם היום, אני נהנה לפגוש, ללמוד, להתווכח ולהיות עמו בקשר. בשנים האחרונות דני שינה לא מעט את תפיסתו וגישתו התזונתית, ומאז יש לנו יותר חילוקי דעות, אבל על מרבית הדברים אנו עדיין מסכימים. אני מעריך אותו מאוד כאדם וכאיש מקצוע.

דני ממליץ כיום על אכילת ירקות רבים, עם כי פחות על ירקות הגדלים מתחת לאדמה. ממליץ על דגים, בעיקר אלה הקטנים. אבוקדו, שמן זית, שקדים, גרעינים ואגוזים כחלק חשוב בתפריט. כן לקטניות מונבטות, לא למוצרי חלב (אבל הוא בעצמו כן אוכל מהם בבוקר עם הקפה ולפעמים בערב). בניגוד לעבר, מתייחס בהסתייגות רבה לפירות ולדגנים. נהנה מהביצים הבריאות מהתרנגולות שהוא מגדל (הלוואי והיו נגישות לכולנו). אוכל כל שבוע עוף שאוכל עשב (היכן משיגים כזה?) ו/או מעט בשר. הוא ממליץ על צום ארוך (אבל שובר אותו כשהוא מוסיף שומן קוקוס/פרה לקפה הבוקר שלו).

הסרטון מתחיל בסיפור אישי קצר ומעורר השראה של אחד ממטופליו של דני שבמובנים רבים ניצח את הסרטן, וממשיך בכחצי שעה עם דני.

 

בריאות לרוב

אופיר פוגל, נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז