בעלי חיים ומניעת שבץ מוחי

הטיפול בבעל חיים מביא לסיפוק, נחת ולא מעט דאגות, אך היתרונות עולים על החסרונות
עוד מחקר מצביע על התועלת של בעלי חיים לשיפור הבריאות.
הפעם, מצא המחקר כי נשים שטיפלו בחתולים ו/או כלבים בביתם נהנו משכיחות נמוכה יותר של שבץ מוחי. להבנתי, ביעילות השווה ללא מעט תרופות מרשם הניתנות לבעיות אלה (רק בלי תופעות הלוואי…).
החוקרים ניטרלו את ההשפעה המגינה שעשויה לבוא מעצם הוצאת הכלב לטיול והפעילות הגופנית הכרוכה בזה. למרות שגם זה יתרון שאפשר ליהנות ממנו.ניתן לקרוא כאן למטה את תקציר המחקר בעברית כפי שמופיע באתר EMED.CO.ILבריאות ואושר
אופיר פוגל, נטורופתהאם אחזקת בעלי חיים מגנה מפני תמותה עקב אירוע מוחי? (High Blood Pressure Cardiovasc Prev)

מנתונים חדשים עולה כי בקרב נשים בריאות מעל גיל 50 בארצות הברית סיכון מופחת לתמותה עקב מחלות לב וכלי דם, דוגמת אירועים מוחיים, במידה ומחזיקות בביתן כלב או חתול. לאחר שהחוקרים לקחו בחשבון את העליה בפעילות גופנית הנדרשת בקרב בעלי כלבים, אחזקת חתול במקום כלב עדיין לוותה בסיכון מופחת לתמותה עקב אירועים מוחיים.
החוקרים בחנו את הנתונים אודות קרוב ל-4,000 נשים מבוגרות בגילאי 50 ומעלה, ללא מחלה מג’ורית, שלקחו חלק בסקר NHANES לשנים 1988-1994 ודיווחו על אחזקת בעלי חיים.

המשתתפות השיבו על שאלות אודות פעילות גופנית, משקל וגובה, עישון סיגריות וגורמי סיכון אחרים. למעלה ממחציתן היו בעלות עודף-משקל או השמנת-יתר. כ-35% החזיקו בעל חיים, בעיקר כלבים.

משתתפות שהחזיקו כלב או חתול נטו להיות צעירות יותר, עם שכיחות גבוהה יותר של נשים נשואות.

מניתוח הנתונים בשנת 2006 עלה כי 11 מכל 1,000 נשים שלא החזיקו בעלי חיים הלכו לעולמן עקב מחלות לב וכלי דם, זאת בהשוואה ל-7 מכל 1,000 נשים שהחזיקו בעלי חיים. עיקר הקשר נבע מבעלות על חתולים.

High Blood Pressure Cardiovasc Prev 2016


מאחל בריאות ואושר
אופיר פוגל
נטורופת

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז