אקסוזומים: כיצד האוכל ״מדבר״ אלינו

האקסוזומים הם חומרים קטנטנים, המשמשים כ״שליחים״ להעברת מידע בין תאים, רקמות ומסתבר לאחרונה שגם בין המזון אל הגוף שלנו.

האקסוזומים מכילים בתוכם מידע גנטי ומידע נוסף הנכנס אל הגוף, ונמצא באינטרקציה עם שאר המיקרוביום והמידע הגנטי שבתוכנו. מחקרים חדשים מהשנים האחרונות חושפים לאט לאט עד כמה אינטראקציות אלה עשויות להיות משמעותיות לתפקוד ולבריאות שלנו.

במאמר מעורר השראה של ד״ר מיכאל הרלינג, ישנו תיאור משעשע ומעודד של ההשלכות האפשריות שבבחירת מזונות עשירי אקסוזומים על הבריאות והתפקוד שלנו:

״חומר תורשתי (…) מהתפוח מדווח לתאי גופנו מה קרה לתפוח במהלך חייו. חומר תורשתי מהתפוח “מדבר” עם החומר התורשתי שלנו. גם ווירוס דרך אגב הוא לא בעל חיים אלא ביט של אינפורמציה. הוא מכיל אינפורמציה שמטרתה היא שכפול עוד וירוסים ופגיעה במארח. האקסוזומים של התפוח לעומת זאת מכילים אינפורמציה שמטרתה תמיכה במארח ושגשוגו. המחקר עדיין בחיתוליו אך יש מספיק עדויות כדי לקבוע שאקסוזומים מהצומח ביחוד מפירות, ירקות ושורשי תבלין, טובים (…) ויכולים לטפל במחלות ואף למנוע אותן.״

אני ממליץ לקרוא את המאמר של ד״ר הרלינג, ולא רק בגלל החלק על האקסוזומים והתפוח המתחיל בפסקה השלישית, אלא גם בשל ההמלצות הנוספות במאמר על דרכים שונות ליישם ולהתמיד בהרגלי חיים טובים, והמלצותיו על ״מזונות-על״ פשוטים ונגישים לכולנו.

 

בריאות ואושר,

אופיר פוגל, נטורופת

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז