אוכלים ביצים?

בסרטון הקצר שכאן למטה תחקיר של ד”ר מייקל גרגר על מה ש – United States Department of Agriculture (משרד החקלאות האמריקאי, שתפקידו לעודד ולעזור לחקלאים האמריקאים) אומר על ביצים.

כן, הם מאד רוצים לעודד צריכת ביצים, אבל יש להם בעיה: החוק אוסר על חברות שמשתמשות בתקציב פדרלי לשקר בפרסום. לכן אסור להם לכתוב שביצים בריאות, או מזינות, או בטוחות לשימוש.

8 דקות חזקות.

שורה תחתונה ע״פ ד״ר גרגר: אל תאכלו ביצים כי הן לא בריאות, לא מזינות, ובמקרים רבים מאד נגועות בסלמונלה (ראו כאן כמה הזיהום נפוץ בביצים בישראל).

כמה דברים שלדעתי כדאי לזכור. ראשית, ד״ר גרגר הוא טבעוני. עד כמה שהוא מתאמץ להציג דעה אובייקטיבית ומדעית – אני לא בטוח שהוא תמיד מצליח. מצד שני, אני חושב שעם העובדות שהוא מציג בתחקיר קשה להתווכח.

שנית, ישנם גם יתרונות לאכילת ביצים טבעיות, יחסית לחלק מהאלטרנטיבות הנפוצות בעולם המערבי. ארוחת בוקר של ביצים וירקות, בריאה בהרבה לדעתי מאכילת קורנפלס עם חלב או לחם עם גבינה או חומוס מתועש. ביצים הן אוכל ראשוני ושלם ויחסית מזין. ישנם הרבה שרגישים לאכילת ביצים, אבל גם למזונות בריאים יש כאלה שמפתחים רגישות (כמו סויה ושומשום למשל). הבעיה העיקרית בארץ עם ביצים קשורה לתיעוש הנובע מגידולן ההמוני, מהאוכל שנותנים להן ומהסבל שהתרנגולות עוברות.

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז