מידע ותמיכה

איזור זה של האתר נועד לתת מידע ותמיכה לכל מי שרוצה לשמר או לשפר את איכות חייו ובריאותו. ישנם כמה דברים מיוחדים, ואף ייחודיים, המופיעים בחלקים השונים של האתר עבור מטרות אלה:

  • מתכונים: המתכונים מוכנסים לאתר גם על ידי צוות האתר, אך בעיקר על ידי גולשים/ מטופלים/ בוגרי סדנאות. לאחר הכנסתו, המתכון מקבל הגדרות על ידי אחד מבעלי המקצוע באתר, אשר מאפשרות מיון שלו לפי התאמתו למצבי בריאות שונים. התוצאה היא יכולת ייחודית להגדיר באתר אילו מתכונים מתאימים לכם, על פי כמה קטגוריות:
  1. מצב בריאותי: בעיות לב (טרשת עורקים), לחץ דם, כולסטרול, עודף משקל, סוכרת, טריגליצרידים, תת פעילות בלוטת התריס, או צורך בתזונה אנטיאלרגנית או אנטידלקתית. ניתן לסמן יותר מאפשרות אחת, ובכך לקבל את המתכונים המתאימים לכם בדיוק.
  2. סוג המאכל: תבשיל, סלט, קינוח וכדומה
  3. הגדרות תזונה כלליות: טבעונים, צמחונים או אוכלי כל.
  4. דיאטת אורז: עבור אלה שעוברים בעזרתי דיאטת אורז, ישנה אפשרות לקבל מתכונים על פי השלב של התהליך בו נמצאים.
  • מידע שימושי: במשך מעל לעשור אני אוסף בצורה מסודרת מידע שימושי על עניין כזה או אחר, אשר עוזר לאנשים למצוא פתרון לבעיות שכיחות עמם מתמודדים רבים. אני דואג לעדכן את המידע מדי פעם, ולהוסיף מידע חדש שאני לומד, או שומע מחברים בקהילת האתר שיש בו צורך. כך למשל הוספתי רשימה של מזונות עשירים בסיבים מסיסים במים, בזכות חבר בקהילה שרוצה להוריד עוד יותר את הכולסטרול ורמת הסוכר שלו. בין השאר תוכלו למצוא ברשימה אוסף טיפים להתמודדות עם נפיחות, עזרים נפוצים למטבח בריא, מוצרי חלב בריאים יותר לבני אדם ועוד.
  • פורום: ישנן לא מעט דילמות ואתגרים שאנו נתקלים בהם כשאנו עוברים לאורח חיים בריא. הדבר היפה הוא שאין כמעט אתגר שמישהו לפנינו לא התמודד איתו כבר בהצלחה. הפורום הוא המקום ללמוד אחד מהשני, לתת ולקבל תמיכה ולהמשיך עוד ועוד ללמוד ולשפר את איכות חיינו. זה מקום בו אפשר לשמור על קשר עם חברים עמם עברנו סדנה, ולהכיר אנשים נוספים עם מכנה משותף זהה – הרצון לחיות טוב ולקחת אחריות על הבריאות.

זה המקום לשאול אותי שאלות מקצועיות, אשר אתן להם תשובה בפורום או בניוזלטר. חברי הצוות המקצועי באתר ובפורום הם שירי אלנבוגן – נטורופתית ומומחית לבישול בריא, ותמר רז – דיאטנית ומטפלת בשיאצ’ו. אתם יותר ממוזמנים להיעזר בנו.

  • המומלצים שלי: עם השנים והניסיון אני אוסף המלצות על נותני שירות שונים שיכולים לעזור לקהילת האתר. אתם מוזמנים לשלוח אלי המלצות משלכם, או רעיונות לנושאים בהם תרצו לקבל את ריכוז המלצותיי.
  • ניוזלטר: פעם בחודש ייצא ניוזלטר לכל חברי הקהילה באתר שאישרו את רצונם בכך. ניוזלטר כולל מאמר על נושא נבחר, מתכון חדש, התייחסות לפרסום כלשהו שהיה בכותרות בתקשורת, מחקר רלוונטי, טיפים ועוד.