המלצות – הספרים של אופיר

״המלצה על ספר- ״לרקוד גם בגיל 100- לחיות טוב כעת״
ספרו של אופיר פוגל על סודותיהם של מאריכי החיים הבריאים בעולם, מוגש לקורא כשיחה מרתקת מפיו של מי שהסתובב בקרבם של מאריכי החיים במקומות שונים בעולם, ניסה לפצח את סודם, וכעת חשוב לו לשתף את הקורא בחוויותיו ובעיקר בתובנותיו.
מבחינתו- ברגע שקנית את הספר, אתה בן שיח ושותף לדרך, כשלאורך כל הספר פוגל עוצר ומציע לקורא- מה לקחת הביתה, ומבקש ממנו לסמן האם יתחיל כעת, ידחה מעט, או כלל לא מתחבר.
הניסיון של פוגל לחבר את הקורא למעשה, מעיד יותר מכל על כנות כוונותיו: הוא מעוניין שתצטרף אליו ותשנה אורחותיך, כדי להיטיב את חייך ולהאריכם באיכות.
הספר, פרט להיותו קריא וסוחף, מביא רקע, מדבר על גנטיקה, סביבה וחברה. משובץ בעצות מעשיות ממש של עשה ואל תעשה, ולבסוף- מעמיק יותר בתחום התזונה בו הסופר מתמחה. בסופו ישנם מתכונים ותפריטים למי שהחליט להצטרף לאורח חיים זה.
ספר זה נכנס למדף הספרים הנגישים שאליו אחזור שוב ושוב על מנת לחזור, לקרוא וליישם.
תודה לך על האפשרות להכיר ולהתוודע לעולם חדש ומופלא זה! ״
איריס רטנר, ישוב גילון

 


לפני כשלושה חודשים נכנסה סבתא שלי לניתוח מעקפים.
ממועד קבלת ההודעה המבהילה על הניתוח, עלו, אצלי ואצל בני משפחתי, שאלות מטרידות רבות הן באשר לניתוח עצמו והן באשר לתהליך ההחלמה שלאחריו: מה זה בכלל ניתוח מעקפים? כיצד מתכוננים לניתוח ? כיצד מבוצע ? מהם הסיבוכים האפשריים במהלך הניתוח ולאחריו? מהן תופעות לוואי, מהו תהליך החלמה וכיו”ב.
על שאלות אלו ועל שאלות רבות אחרות מצאנו מענה מקיף בספרם של אופיר פוגל ופרופ’ רפי קרסו “הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום”.
מצאנו את הספר ידידותי מאוד, נוח לשימוש וכולל את כל המידע שנדרש לנו באותה עת.
במשך תקופה ארוכה שימש הספר כתנ”ך (לענייני לב) אצלנו בבית.
ממליצה בחום לכל מי שנדרש להתמודד עם בעיות לב ולכל מי שרוצה להימנע מכך.
לימור קרני

לאופיר פוגל, הנטורופת: ברצוני לציין כי קראנו את הספר שכתבת עם פרופ’ קרסו ומצאנו בו עניין רב ועשיר. מדריך ומורה דרך לשמירה על הלב והנפש. מומלץ מאוד.
בברכה,
שרה ויצחק צמח

נתקלתי בספר “הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום” לאחר 10 ימים מניתוח מעקפים והוא האיר את עיני בקשר לתהליך השיקום והרגיע אותי בנוגע לחששות שהיו לי לאחר הניתוח.
בתודה אביהו ר.

לאופיר פוגל, הנטורופת,
אני אספר מנקודת המבט שלי כי כמו שציינתי בפנייך אבי הוא לא אדם פתוח…
אבי הוא אדם בריא אומנם לא ספורטאי אבל הוא אוכל “בריא” (כך הוא חשב קודם) וקצת צועד ברגל… את הבשורה כי עליו לעבור צנתור ולאחר מכן ניתוח היה קשה לו לעכל וביקש שנסתיר זאת מכל חבריו.
בתקופה זאת אני ( הילה ), הילדה הקטנה בבית הרגשתי צורך עז לעזור – אני עובדת במכללה של רפואה משלימה ו– אך כל הצעה שלי נשללה על הסף. ספרתי את הסיפור לך – אופיר והמלצת לי להיכנס לאתר שלך על מנת לקבל טיפים לעזרה .
האתר שלך כמו שכבר אמרתי וחשוב שאומר שוב הוא מדהים – אהבתי את הניסוח הפשוט והקל ורציתי להאמין שאבי אולי ירצה לעיין בו .
אבי לא אדם שאוהב לקרוא בעיקר אין סיכוי שהיה יושב וקורא מול מחשב …
באתר שלך המלצת על הספר הלב שאתה ופרופסור קרסו כתבתם והחלטתי לקנות לאבי אותו שיוכל לקבל טיפים לאחר שחרורו מבית החולים .
קניתי אותו אבל כמו שתיארתי לעצמי ידעתי שאתן לאבי אותו הוא לא ישמח ולהפך ימצא מה לומר לי … שהבאתי לו הוא אמר לי שזה אחלה לארון … אבל הוא לא קורא !
עבר שבוע ואני מקבלת טלפון מאימי שמספרת לי שהיא ואבי יושבים כל ערב והיא מקריאה לו מהספר והוא קורא לבדו בבוקר ואין מתנה נפלאה יותר מזו.
ושהספר נתן להם נקודות אור וטיפים בכל נושא אפשרי הקשור וחשוב לציין שגם אני מקריאתי הספר הרגשתי כי הוא יכול להחליף כמה שיחות עם בעלי מקצוע וכן לתת אור חיובי והרגשה נפלאה !
אופיר לסיכום אני רוצה להודות לך על שנתת לנו לחלוק איתך מהמידע הרב אין ספר שהספר מכיל בתוכו טיפים בהכל : יעוץ תזונתי , טיפים לספורט לאחר הניתוח , ביטוחים בקיצור הכל !!!!
תודה ענקית !!!!! מכל הלב !!!!!
הילה

״קראתי לא מעט ספרים ומאמרים על ענייני בריאות ואני מוכרח להגיד שהספר ״לרקוד (גם) בגיל מאה – לחיות טוב כעת״ היה התורם ביותר מכולם. הוא היה מקיף, יסודי ומבוסס על מידע מאד משכנע. הרגשתי שהוא נכתב עם רצון אמתי לעשות שינוי בחיים של הקוראים. הוא נגע בכל הגורמים האפשריים התורמים לאריכות ימים. ההסברים נעשו באופן ברור כך שכל אחד יכול להבין רעיונות שחלקם מורכבים. הרעיון של פירמידת המזון מאד עוזר להבהיר את התמונה הכוללת. הפרקים על מזון בריא כיסו את כל הנקודות החשובות. בסוף, המתכונים עוזרים לקורא ליישם את העקרונות בדרך שלא מדכאה את התענוג של האכילה. אני מרגיש שיש לי כלים ליצור חיים יותר בריאים אחרי קריאת הספר. ״
יונתן מרגלית, קרית טבעון

 

״קניתי את הספר ״לרקוד גם בגיל מאה – לחיות טוב כעת״ עוד לפני שהכרתי אותך ומצאתי ספר מקצועי, סוחף ומעניין,
סיפורי המקרה שהבאת נתנו לי השראה.
בכלל ספר נגיש, כייפי, לא הפסקתי לקרוא אותו עד שסיימתי,
המתכונים היו תוספת רעננה ופירמידת המזון שהיא קצת שונה מהרגיל.
תודה על חוויה כייפית ומרעננת, מלמדת ומעמיקה מתוך המחקר שלך על אריכות ימים.״

עדנה בן יעקב. כרמיאל

 

לאופיר פוגל הנטרופת, 
תודה לך, אופיר, על המתנה הנפלאה והשימושית שהוענקה למשפחתי ,ספר הלב – וזה לא מרקו שמחפש את אימו.
מזה למעלה משנה בעקבות אירוע לבבי של בעלי, נחשפתי לספר הלב שהופץ על ידך ועל ידי פרופ” רפי קרסו.
כמוני וכמו רבים וטובים מאוכלוסיית משפחת חולי הלב ,שבודקים ומחפשים כול מידע על מנת להקל על סבלם של היקרים להם, אני חייבת לציין שמכול הספרות הכתובה בנושא הלב, ספר הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום, הינו הספר השימושי ביותר והידידותי ביותר שמצאתי בנושא זה, גם לאוכלוסייה שאינה מתעסקת ברפואה ואינה מבינה מושגים שהיו זרים לה עד שנכנסה “למועדון חולי הלב”, הספר משרת אותנו נאמנה.
גם שנה לאחר הניתוח בבירור מה מותר ומה אסור בכול מה שקשור ללב, הן מידע רפואי והן מידע של זכויות אזרחיות , סקירה קצרה בספר ואנו מרגישים בטוחים יותר.
אני חושבת שכדאי ורצוי שבכול בית יהיה מונח ספר הלב גם לאנשים המוגדרים כבריאים,
קל וחומר לחולי לב.
ושוב תודה ,
משפחת בלום מלי ואלי.