טיפול טבעי לכאב עצבי – נוירופטי

כאבים עצביים בגפיים עלולים לגרום סבל רב, ולא נראה שיש להם טיפול טבעי או אחר שהינו מבוסס מדע, ובעל יעילות גבוהה במרבית המקרים.

יחד עם זה, ישנם כמה טיפולים טבעיים שמצליחים להקל, או אף להעלים את הכאב, עבור חלק מהאנשים.

כאבים נוירופטים היקפיים בהם נתמקד כאן, יכולים להתרחש מסיבות שונות, בין השאר על רקע סכרת, טיפולים בסרטן, חסרים תזונתיים או פגיעות אחרות במערכת העצבים.

 

אציין כאן כמה כיווני טיפול טבעיים העוזרים לחלק מהאנשים להפחית את הכאבים בידיים וברגליים.

  1. ויטמינים מקבוצת B ובעיקר B12. כפי שנראה למשל בסקירת מחקרים זו, לעיתים תוסף ויטמין בי12 פשוט יכול לעזור.
  2. חומצה אלפא ליפואית. מדובר בחומר טבעי בעל תכונות נוגדות חימצון אשר בכמה מחקרים נצפה כי אף עוזר באיזון ערכי הסוכר. במחקר הבא למשל, ניתן לראות שכ 70% מהסובלים מנוירופתיה סכרתית נהנו מירידה משמעותית בכאב לאחר מספר חודשים של נטילת תוסף אלפא ליפואית, בהשוואה לקבוצת פלאצבו. ישנן גם עדויות כי התוסף עוזר לעיתים גם לאנשים הסובלים מנוירופתיה שלאחר טיפולים כימותרפים.
  3. חומצות שומן מסוג אומגה 3. לאומגה 3 השפעות רבות על תפקוד המערכת העצבים. מהמחקר הזה נראה כי אומגה 3 מצליח למנוע פגיעה עצבית כתוצאה מתרופה כימותרפית נפוצה (טקסול).  במחקר זה למשל, תוסף שמן דגים אפילו הצליח לשפר את המצב העיצבי של אנשים המתמודדים עם סוכרת מסוג 1.

וכמובן, הכי חשוב לנסות לטפל בשורש הבעיה כאשר היא ידועה. אם היבה לכאב הנוירופתי היא איזון הסוכר – כדאי כמובן לאזן טוב יותר את ערכי הסוכר. אם הבעיה היא מחסרים תזונתיים – יש להשלימם בצורה הבטוחה והיעילה ביותר.

 

בריאות ואושר

אופיר פוגל, נטורופת

 

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז