דיווח על טיפול יעיל בשושנת יריחו / לשמניה

לאחרונה ישנה עליה בשכיחות הבעיה העורית המתסכלת בשם ״שושנת יריחו״.
מטופלת מהעבר ביקשה לשתף את סיפור הבראתה הדי מפתיע מהבעיה.
מי שמתמודד עם בעיה דומה, כדאי לקרוא ואולי לתת סיכוי לנתיב רפוי זה:

״לפני חודש גיליתי כתם אדום ועגול על שוק רגלי השמאלית. תוך יום הכתם שינה פניו והחל לקבל קשקשים בתוכו וכעין הילה מסביבו בקוטר של כ-3 ס”מ מסביבו בצורת אליפסה. וגם המקום החל לכאוב ולעקצף. פניתי לרופאת המשפחה שלא היתה בטוחה באבחנה אך חשבה שמדובר בלישמניה- שושנת יריחו שהחלה להיות נפוצה באיזור הצפון ונגרמת מעקיצת זבוב החול שנדבק משפני סלע שכידוע מרובים מאד בסביבה.
הרופאה שלחה אתי לרופא עור אבל קיבלתי תור לשבועיים מאוחר יותר. למדתי על הלישמניה מ”ד”ר גוגל” והבנתי ש: ״קשה מאד לטפל בנגע הזה, קשה לרפא אותו, הוא מזדהם ונוצרת צלקת מאד מכוערת ממנו״. אז החלטתי שאתחיל לטפל בנגע באמצעות מכשיר הבי קיור לייזר שברשותי. יום יום, שלוש פעמים ביום, הנחתי את המכשיר על הנגע למשך כ-20 דקות כל פעם, וצילמתי את התפתחותו.
כיום, חודש לאחר הופעת הנגע, כמעט לא נשאר ממנו סימן, אין לי שום כאב ושום תחושת עיקצוץ. רופא העור שראה את הנגע בתחילתו שלח אותי לעשות תרבית לבדוק אם זו לא פטריה והממצא היה שלילי ואז קבע שזו לישמניה ושלח אותי לביופסיה בבית חולים העמק שבעפולה. כמובן שהתור עוד לא הגיע. בינתיים הכתם נעלם כמעט לחלוטין, למותר לציין שלא קבלתי כל תרופה -כגון אנטיביוטיקה שעליה קראתי שלא תמיד היה יעילה, וגם לא כל משחה. המשחה שהוצעה כוללת סטרואידים ,אך לא לקחתיה. ברשותי צילומים על תהליך הריפוי למי שמעוניין.״

כתבה – נעמי גנזר.
למען הסר ספק – אין לנעמי, וגם לא לי, שום קשר מסחרי או אחר עם המכשיר המדובר.

בריאות

shalev

כתיבת תגובה

סינון מתכונים

  • סינון לפי מצב בריאותי

  • סינון לפי צמחוניטבעוני

  • סינון לפי סוג אוכל

  • סינון לפי זמן בישול

  • סינון לפי שלב דיאטת אורז